Na zakręcie pojechał prosto, zatrzymał się w rzepaku. Miał prawie 2,4 promila (zdjęcia)

cz4

Wczoraj po południu pijany kierowca na zakręcie wypadł z drogi i jazdę zakończył na polu. Wysiadł z samochodu, a następnie rzucił się do ucieczki. Szybko został jednak zatrzymany.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 17:50 w miejscowości Czółna koło Bełżyc. Samochód osobowy wypadł tam z drogi i zatrzymał się na polu. Na miejscu interweniowała policja.

Jak ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierujący samochodem mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało następnie do rowu i zatrzymało się w polu rzepaku.

Kierowca wysiadł z pojazdu, a następnie rzucił się do ucieczki w kierunku lasu. Niebawem został zatrzymany. Jak się okazało 32-latek z gminy Bełżyce był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna trafił na komisariat zaś jego auto na policyjny parking. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania samochodem po pijanemu. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna.

2017-06-19 13:43:24
(fot. Pomoc Drogowa IMPHOL)