Zaczął odnawiać zabytkowy dwór. Zniszczyli go złomiarze (zdjęcia)

null

Na co najmniej 60 tysięcy złotych szacowane są straty, jakich dokonało dwóch mężczyzn kradnąc metalowe elementy z zabytkowego dworu w Suchodołach.

W nocy z poniedziałku na wtorek do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie zadzwonił mężczyzna, informując, że z dworku w Suchodołach w gminie Fajsławice dwóch mężczyzn kradnie blachę z dachu. Na miejsce natychmiast udał się patrol prewencji, który już po kilku minutach dostrzegł znajdujących się na dachu budynku mężczyzn, gdy rozbierali blaszane pokrycie.

Mężczyzn ujęto na gorącym uczynku, okazali się nimi 45-latek z Lublina oraz 34-latek z gminy Piaski. Funkcjonariusze znaleźli przy nich nożyce do cięcia blachy oraz tzw. łapkę do dzielenia elementów pokrycia dachowego na mniejsze arkusze. Obaj złodziejaszkowie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Policjanci wyjaśniając okoliczności kradzieży ustalili, że ci sami mężczyźni już kilka dni wcześniej próbowali skraść miedzianą blachę z dachu budynku. Jednak nie udało im się zabrać łupu gdyż spłoszyli ich znajdujący się w pobliżu wędkarze.

Powiadomiony o zdarzeniu właściciel dworu oszacował wartość skradzionej miedzi na kwotę 8 000 zł, jednak szkody powstałe w wyniku dewastacji dworku, będącego zabytkiem oszacowano na kwotę minimum 60 000 złotych. Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono już zarzuty, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
null
null
null
null