Z powodu mgły nie lądują samoloty na lubelskim lotnisku

Z powodu gęstej mgły samoloty lecące do Lublina przekierowano na lotniska w Warszawie i Łodzi.

Ryanair poleciał do Łodzi a WizzAir do Warszawy. Maszyny przewoźników lądujące na lubelskim lotnisku są przekierowywane ze względu na gęstą mgłę. Widoczność nad lotniskiem jest bardzo ograniczona, podobnie jak na drogach regionu, gdzie drogę widać maksymalnie na 20 metrów. W takich warunkach lądowanie samolotów nie jest u nas możliwe a ostateczną decyzję podejmuje zawsze pilot.

Sytuacja z godziny na godzinę niestety nie poprawia się. Mgła nie ustępuje.

Piloci samolotów nie widzą pasa i nawet system ILS zamontowany na lotnisku w Świdniku nie spełnia zadań w tak trudnych warunkach pogodowych. Decyzja o lądowaniu przy niemal zerowej widoczności jest bardzo ryzykowna. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo pasażerów i żaden system, nawet ILS nie daje 100% pewności, że lądowanie będzie bezpieczne.

Dzisiaj odwołano również lot z Lublina do Oslo. Jeżeli samolot nie wyleci podróżni będą mogli skorzystać z lotu w innym terminie. Na lubelskim lotnisku powinny dzisiaj lądować samoloty z: Liverpoolu (11.45), Gdańska (14.00) i Londynu (19.15). W takich warunkach jakie są obecnie prawdopodobnie wszystkie maszyny zostaną przekierowane na inne lotniska.

2013-10-25 12:13:56
(fot. lublin112.pl)