Z kraju: Nożownik ze Stalowej Woli użył dwóch bagnetów wojskowych. Zadawał ciosy w plecy (wideo)

2017-10-21_120950

Nożownik ze Stalowej Woli, który zaatakował wczoraj klientów galerii VIVO! trafił dzisiaj przed oblicze prokuratora. W wyniku ataku 10 osób zostało poszkodowanych, w tym siedem ciężko, jedna z nich zmarła.

 

W piątek po godzinie 15 w Stalowej Woli w galerii handlowej VIVO! 27-letni mieszkaniec miasta zaatakował wojskowymi bagnetami klientów. Mężczyzna atakował ludzi od tyłu raniąc ich w plecy. W wyniku ataku 10 osób zostało poszkodowanych i trafiło do szpitala, w tym siedem z nich było w ciężkim stanie, zaś 51-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego zmarła.

Zdecydowaną postawą wykazało się kilku klientów galerii, którzy nie bacząc na zagrożenie, obezwładnili napastnika i przekazali go w ręce policji. Jak się okazało mężczyzna był trzeźwy, nie był też notowany w policyjnych kartotekach.

 


 

Jak informuje prokuratura, 27-letni Konrad K. jest osobą karaną za przestępstwo związane z nieprawidłowym wzięciem kredytu bankowego. Był badany psychiatrycznie i zostały stwierdzone u niego zaburzenia na tym tle. 27-latek wymaga obserwacji psychiatrycznej i prokuratura będzie o nią wnioskować. Dzisiaj zapadnie decyzja co do tymczasowego aresztu dla 27-latka. Konrad K. podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa wielu osób i zabójstwo jednej osoby.

W szpitalu przebywa nadal siedem osób, w tym dwie są w stanie krytycznym. Lekarze wypisali dwie osoby do domu. Jak zapowiada szef MSWiA Mariusz Błaszczak policja zwróci większą uwagę na centra handlowe, będzie więcej patroli.

2017-10-21 12:48:24
(fot. wideo podkarpacie112.pl)