Z kraju: Mogło dojść do tragedii. 5-latek wpadł w szczelinę między odjeżdżającym pociągiem a peronem (wideo)

1-275831

Matka dziecka, które wpadło w szczelinę pomiędzy pociągiem a peronem, była nietrzeźwa. Kobieta usłyszała zarzut narażenia syna na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z niedopełnieniem obowiązku opieki.

 

Na dworcu kolejowym w Częstochowie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. 47-latka, przebywająca wraz z 5-letnim synem na peronie dworca, żegnała się ze znajomymi. W pewnym momencie jej 5-letnie dziecko wpadło w szczelinę między odjeżdżającym pociągiem a peronem. Na szczęście maszynista od razu zahamował.

 

 

Na miejsce przyjechało pogotowie, które przebadało dziecko. Na szczęście chłopcu nic się stało. Badanie alkomatem jego matki wykazało natomiast, że miała ona w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana, a 5-latkiem zaopiekowała się jego starsza siostra.

47-latka usłyszała w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Południe zarzut narażenia syna na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z niedopełnieniem obowiązku opieki. Prokurator zastosował wobec podejrzanej dozór. Śledczy wyjaśniają szczegóły sprawy.

2018-04-24 18:49:01
(fot. wideo Policja Częstochowa)