Wyżył się na kapliczce. Teraz odpowie za dwa przestępstwa (foto)

null
Młody mężczyzna zdewastował jedną z przydrożnych kapliczek. Nie potrafi wytłumaczyć dlaczego.

W poniedziałek, dzień przed wigilią, kobieta opiekująca się przydrożną kapliczką w Dobryniowie w gminie Łopiennik Górny, powiadomiła dyżurnego krasnostawskiej komendy policji, o zniszczeniach, jakie nieznana osoba wyrządziła w kapliczce. Gdy na miejsce przyjechał patrol funkcjonariuszy okazało się, że sprawca wybił szybę w kapliczce, a następnie ze środka wyciągnął figurę Matki Boskiej, którą z kolei rozbił na jezdni.

Kobieta która zgłosiła akt wandalizmu, określiła straty spowodowane zniszczeniami na kwotę 520 złotych. Jednocześnie poinformowała funkcjonariuszy, że swoim działaniem sprawca obraził jej uczucia religijne. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli szereg śladów pozostawionych przez wandala a następnie rozpoczęli jego poszukiwania. Od razu po świętach ustalili, że zniszczeń najprawdopodobniej dokonał 24-letni mieszkaniec gminy Łopiennik Górny.

Po jego zatrzymaniu, podczas przesłuchania przyznał się on do zniszczenia kapliczki, nie potrafił jednak racjonalnie wytłumaczyć powodów ani pobudek jakie nim wtedy kierowały. Teraz za znieważenie uczuć religijnych innych osób, niszcząc przedmiot czci religijnej a także za zniszczenie mienia będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Krasnystaw)
2013-12-28 13:29:17