Wyż przyniesie mróz i problemy ze smogiem

IMG_9976-1024x786

Niemal cała Polska jest pod wpływem wyżu znad północno-zachodniej Rosji o imieniu „BORCHERT”. Przyczynia się on do napływu chłodnego powietrza polarno-kontynentalnego. Wkrótce pojawią się kolejne problemy ze smogiem.

 

Ciśnienie stale rośnie i wynosi już 1022 hPa – 1027 hPa. Miejscami może prószyć śnieg ziarnisty, warto zachować ostrożność, lokalnie na drogach i chodnikach może być bardzo ślisko.

W sobotę pozostaniemy pod wpływem silnego wyżu z centrum nad północno-zachodnią Rosją. Ciśnienie atmosferyczne będzie wysokie i wyniesie od 1030 hPa do 1039 hPa. Sobota ma przynieść więcej chwil ze słońcem, ale w ciągu dnia utrzyma się ujemna temperatura od -3°C do -1°C.

W nocy z soboty na niedzielę pojawią się większe spadki temperatury od -10°C do -7°C, lokalnie może być chłodniej. Spadki temperatury zależne będą od siły wiatru, jak i też zachmurzenia, którego nie można wykluczyć. Całkiem prawdopodobny jest powrót smogu, miejscami normy pyłów zawieszonych będą przekroczone kilkukrotnie.

W niedzielę termometry, w ciągu dnia pokażą -4°C do -1°C, miejscami może pojawić się słońce, ale także zachmurzenie duże i całkowite, gdzieniegdzie poprószy śnieg.

Coraz cieplej zacznie robić się z początkiem tygodnia, a obfite opady śniegu mogą wystąpić już we wtorek.

BIEŻĄCE PROGNOZY DLA MIAST MOŻECIE SPRAWDZAĆ POD ADRESEM PONIŻEJ:
http://fanipogody.pl/prognoza-pogody/

2018-01-12 18:00:07
(fot. lublin112.pl)