Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Po wypadku zostawili koleżankę w rowie i podpalili auto. Nie żyje 19-latka

Wczoraj wieczorem w Jarocinie w powiecie niżańskim doszło do tragicznego wypadku drogowego. Nie żyje 19-letnia mieszkanka gminy Janów Lubelski.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 21 w Jarocinie w powiecie niżańskim. Auto osobowe uderzyło tam w betonowy słup latarni. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Ratownicy w pobliżu płonącego pojazdu znaleźli nieprzytomną dziewczynę. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej zmarła. Podczas przeszukania terenu w obrębie wypadku mundurowi natrafili na telefon komórkowy.

Na podstawie ostatnich połączeń policjanci ustalili dane zmarłej, to 19-letnia mieszkanka województwa lubelskiego. Ustalili także dwóch młodych mężczyzn, z którymi podróżowała. Niedługo po tym policjanci zatrzymali dwóch 18-latków. Obaj byli pijani, w wydychanym powietrzu mieli po około jednym promilu alkoholu. Potwierdzili, że uczestniczyli w wypadku.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że cała trójka tego wieczora spożywała alkohol. Następnie 18-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, nieposiadający prawa jazdy, bez zgody rodziców, wziął samochód. W trakcie drogi w Jarocinie, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy słup latarni – informuje kom. Anna Kowalik z policji w Nisku.

18-letni pasażer, mieszkaniec powiatu niżańskiego, wpadł na pomysł spalenia pojazdu, aby zatrzeć ślady. Podpalił zapalniczką wlot baku paliwa. W rowie zostawili nieprzytomną koleżankę i uciekli.

Po godzinie obaj zostali zatrzymani. 18-latkowie po wytrzeźwieniu w policyjnych aresztach zostaną przesłuchani.

2016-09-20 17:58:01
(fot. Policja Nisko)

31 komentarzy

  1. Igor jak masz coś do powiedzenia w polityce to idź do swetru tam będziesz krzyczał na ulicy o tym jaką ci pis krzywdę zrobił… POLITYCZNY PROWOKATORZE.

  2. Wielu z nas robiło w życiu coś głupiego… większości nic złego się nie stalo bo mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu. Dzisiaj łatwo jest oceniać te zachowania obserwowane u innych, tych którzy nie mają za sobą tylu wiosen.

    Dlatego jestem daleki od twierdzenia że dziewczyny nie szkoda… nie ona zabiła. Popełniła błąd… owszem. Ale nie przypisywalbym jej winy… 18 lat… Co to jest? Kto w tym wieku może powiedzieć o sobie że jest doświadczonym człowiekiem?

  3. Teoretycznie te całe akcje typu „Piłeś nie jedź” nie mają szansy na powodzenie, ponieważ solidnie napici i tak bardzo rzadko racjonalnie myślą. Lepsza była by po prostu akcja w stylu: „Jest samochód w zasięgu to nie pij”. O wiele łatwiej jest przekonać trzeźwego do nie picia niż pijanego do myślenia…

  4. Roman, bardzo słuszne spostrzeżenie.

  5. Jeżeli w Polsce nadal będzie obowiązywać takie prawo, takie przepisy i takie kary to ludzie sami się powybijają. Kary za jazdę pod wpływem powinny być tak surowe, że każdy po wypiciu nawet najmniejszej ilości tysiąc razy by się zastaniwił. Dla przykładu poczytajcie jest jest w Szwajcarii.

    Kary za wykroczenia drogowe

    Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi – 0,05%

    Kary za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu są bardzo zróżnicowane:

    – przy zawartości alkoholu między 0,05 a 0,069% minimalny mandat 600 CHF

    – przy zawartości alkoholu powyżej 0,07% minimalny mandat 800 CHF

    – przy zawartości alkoholu powyżej 0,08% minimum 10 mandatów dziennych

    – przy zawartości alkoholu powyżej 0,12% minimum 20 mandatów dziennych

    – przy zawartości alkoholu powyżej 0,2% minimum 60 mandatów dziennych

    Mandaty są nakładane w tzw. systemie dziennym, proporcjonalnym do sytuacji finansowej winnego. Kwoty mandatów są zróżnicowane od 1 do 3000 CHF za dzień. Np. w przypadku poważnego wykroczenia winny, który jest zamożny może zapłacić mandat w wysokości do 180 000 CHF (60 dniowy mandat x 3000 CHF).
    – niezabezpieczenie dziecka do lat 12,nieużywanie pasów bezpieczeństwa- 60 CHF

    Roboty społeczne, więzienie, albo mandat w zawieszeniu
    W wachlarzu kar są roboty społeczne (maksimum 6 miesięcy), na które można skazać jako karę dodatkową. Obowiązuje następujący przelicznik: 1 dzień kary pozbawienia wolności = 1 dzień stawki dziennej = 4 godziny prac społecznych. Kary można przyznawać w zawieszeniu (także mandaty, co jest rzadkością w Europie). Kara bezwarunkowego pozbawienia wolności (do 6 miesięcy) jest stosowana tylko w ostateczności, gdy np. sprawca nie rokuje poprawy, nie ma dochodów, a jednocześnie nie może pracować (np. jest niepełnosprawny) lub odmawia pracy. Dodatkowo kierowca może pozostać pod dozorem kuratora.

    – używanie telefonu komórkowego bez urządzenia głośnomówiącego- 100 CHF

    – niewłaściwe parkowanie – od 40 do 120 CHF

    – nieprzestrzeganie sygnałów świetlnych – 250 CHF

    – przekroczenie prędkości:

    w terenie zabudowanym (od 5 do 15 km/h) – od 40 do 600 CHF
    Jazda po obszarach dla pieszych, drogach dla rowerów, chodnikach itp. 100 CHF

    Jazda po pasie dla autobusów 60 CHF

    Nie zatrzymanie pojazdu przed znakiem „Stop” 60 CHF

    Nieprzestrzeganie sygnalizacji świetlnej 250 CHF

    Zaraz powiecie, że w Polsce nie zarabia się tak jak w Szwajcarii. Wiem o tym ale wiem też o tym, że takie kary i mandaty uczą pokory nawet nie wiecie jak bardzo.

  6. tragedia dla rodziny wspolczuje rodzicom

  7. Napili się gówniarze ,dobra młodzi głupi,ale nie udzielić pomocy to już nie młodość,nie głupota tylko perfidny charakter od małego.

  8. Powiem Ci szczerze, że ja wolę płacić na ich pobyt w ZK niż miałbym spożyć kotleta schabowego, który pochodził ze świni, która była karmiona taką paszą…

    • to gamoń jesteś i pieniędzy nie szanujesz, myślisz, że w więzieniu przejdą resocjalizacje i całkowitą przemiane duchową, nauczą się grypsery i będą gorsze rzecz na wolności odpierdzielać…ot smakosz się znalazł, jakbyś miał pojęcie czym się tuczy trzode chlewną na ubój tuczy to byś weganem został i zaczą studiować prawo

Z kraju