Wymyślili historię o wypadku. Po chwili w perfidny sposób okradli starszego mężczyznę

safe-2379733_1920

Lubelscy policjanci poszukują pary oszustów, która okradła w perfidny sposób starszego mieszkańca Lublina. Mężczyzna stracił 16 tys. złotych.

 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed południem na ul. Głębokiej w Lublinie. 84-letni mężczyzna szedł ulicą i w pewnym momencie stanął przy nim biały mercedes.

W pojedzie znajdował się mężczyzna oraz kobieta. Kierowca łamaną polszczyzną zapytał, czy starszy pan mógłby mu pomóc przy wymianie waluty. Twierdził, że pilnie potrzebuje polskich pieniędzy, gdyż brał udział w wypadku.

Mężczyzna był gotów nawet zawieźć 84-latka do domu. Starszy mężczyzna wsiadł do auta i pojechał razem z oszustami do swojego domu. Tam 84-latek zabrał gotówkę i wsiadł z powrotem do samochodu.

– Tam kierowca wyjął z saszetki dolary i przed wymianą zaczął głośno przeliczać. Sposób przeliczania pieniędzy wzbudziło w 84-latku pewne obawy, toteż postanowił szybko zakończyć tę współpracę wysiadając z auta. Po chwili wrócił jednak po laskę, którą zostawił w samochodzie. Fakt ten wykorzystała kobieta, która z kieszeni jego kurtki zabrała całą gotówkę. W foliowym woreczku znajdowało się 16 tys. złotych. Starszy pan próbował zatrzymać pojazd łapiąc za uchylone okno, jednak oszuści dodali gazu i odjechali – relacjonuje zdarzenie podkom. Anna Kamola z lubelskiej Policji.

Sprawców kradzieży poszukują policjanci. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że były to osoby w wieku około 48 lat, prawdopodobnie o ciemnej karnacji.

2018-02-13 11:36:27
(fot. pixabay.com)