Wyjątkowo uparty pijany kierowca. Wpadł dwa razy w ciągu kilku godzin

IMG_4972-1024x682

Świadek zauważył jadące całą szerokością drogi auto. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Po kilku godzinach uparty mężczyzna znów wsiadł do auta i ruszył w drogę. Po raz kolejny zareagowały przypadkowe osoby.

 

W czwartek po południu przypadkowy kierowca przejeżdżając przez miejscowość Rudno w gminie Milanów w powiecie parczewskim, zauważył poruszającego się całą szerokością drogi mercedesa. Podejrzewając, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być pijany, natychmiast powiadomił o wszystkim policję.

Cały czas jechał za mercedesem i podawał dyżurnemu aktualne miejsce położenia. Kiedy patrol dojechał, mężczyzna zdążył już zaparkować na swojej posesji. Badanie alkomatem wykazało, że świadek się nie mylił. 42 – latek miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, kluczyki do mercedesa, którym się poruszał, przekazano członkom rodziny, mężczyznę zabrano zaś na komisariat. Po wykonaniu niezbędnych czynności mieszkaniec gminy Milanów został zwolniony do domu.

Niebawem policjanci po raz drugi otrzymali informację o nietrzeźwym kierowcy mercedesa. Jak się okazało, 42 – latek po powrocie z komendy do miejsca zamieszkania, wykorzystał nieuwagę domowników, wsiadł do auta i pojechał do sklepu. Dzięki reakcji postronnych osób, którzy poinformowali policję, mężczyzna po raz drugi został zatrzymany.

Tym razem mężczyzna trafił do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-02-23 22:30:45