Wojsko penetruje lasy koło Włodawy. Warto uważać na drogach

wild-boars-657916_1920

Wczoraj w kompleksie leśnym koło Włodawy rozpoczęła się kolejna akcja poszukiwania padłych dzików. W związku z tym istnieje zagrożenie dla kierowców ze strony dzikiej zwierzyny.

 

W poniedziałek na obszarze kompleksów leśnych administrowanych przez Leśnictwa Dubnik, Wołczyny oraz Stulno rozpoczęła się kolejna już akcja poszukiwania padłych dzików. Jest to kompleks Lasów Sobiborskich położonych na terenie powiatu włodawskiego.

Poszukiwania są prowadzone przez pododdziały Sił Zbrojnych RP w ilości 100 żołnierzy skierowanych na wniosek Wojewody Lubelskiego przez Ministra Obrony Narodowej. Ponadto w poszukiwaniach biorą udział służby weterynaryjne, leśnicy i związki łowieckie. Całością sił i środków wojska dowodzi Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych.

Akcja prowadzona jest na terenie o powierzchni 4500 ha. W związku z prowadzonymi działaniami, szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy poruszający się po drogach w tej okolicy. Dzika zwierzyna po spłoszeniu może nagle wbiec na jezdnię, tuż przed jadące auta. Wtedy może dojść do groźnego w skutkach wypadku. Poszukiwania będą prowadzone do piątku włącznie.

2017-08-22 12:23:05
(fot. lublin112.pl)