Włożyła noworodka do pudełka i zakopała w ogródku. Po latach odpowie za zabójstwo własnego dziecka

Zwłoki dziecka przeleżały pod ziemią ponad osiem lat, aż dowiedzieli się o wszystkim policjanci. Matka noworodka usłyszała właśnie zarzuty. Trwa poszukiwanie ojca dziecka.

 

Prokuratura Rejonowa w Krasnymstawie postawiła zarzuty 27-letniej mieszkance miejscowości Brzeziny w gminie Kraśniczyn w powiecie krasnostawskim, która podejrzewana jest o zabójstwo własnego dziecka. W październiku ub. roku policjanci zostali poinformowani, że 27-latka ponad osiem lat temu urodziła dziecko, po czym zakopała je w ogródku koło stodoły.

Funkcjonariusze udali się na miejsce i zaczęli przekopywać ogródek. Po pewnym czasie natrafili na zakopane pod ziemią tekturowe pudełko. W środku znajdowały się szczątki noworodka. Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 27-letnią kobietę, matkę dziecka. Zwłoki noworodka zostały zaś zabezpieczone celem wykonania sekcji.

Niestety, ale jej wyniki niewiele wniosły do sprawy, gdyż szczątki były w bardzo złym stanie. Biegli ustalili, że była to najprawdopodobniej dziewczynka, która przyszła na świat w pełni rozwinięta. Nie stwierdzono również żadnych śladów wskazujących na to, by noworodek miał poważniejsze obrażenia ciała.

Śledczy postanowili też odszukać ojca dziecka i go przesłuchać. Mają nadzieję, że jego zeznania pozwolą na poznanie okoliczności śmierci noworodka. Nie jest to jednak proste, gdyż do końca nie wiadomo, kto nim jest. Wskazanych zostało trzech mężczyzn, dwóch już przesłuchano i pobrano od nich próbki DNA. Ich ojcostwo zostało jednak wykluczone. Trzeci z wytypowanych mężczyzn przebywa poza granicami kraju. Prokuratura czeka na jego powrót do Polski.

Kobieta w trakcie przesłuchania nie przyznała się do winy. Nie zdecydowała się również na złożenie w tej sprawie wyjaśnień. Odpowiadała jednak na zadawanej jej pytania. Na wniosek śledczych zastosowano wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Otrzymała również zakaz opuszczania kraju. Za zabójstwo dziecka grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-03-29 19:00:35