Puławy i Włodawa promują się w stolicy. Kuszą turystów wydarzeniami kulturalnymi (zdjęcia)

67

Kilkaset tysięcy osób powinno zapoznać się z ofertą turystyczną Włodawy oraz Puław, jaka prezentowana jest w Warszawie. Organizatorzy liczą, że część z nich wystawa zainspiruje do przyjazdu do położonego na krańcach naszego regionu miasteczka.

 

W centrum Warszawy, na Skwerze Adama Mickiewicza przy reprezentacyjnym Krakowskim Przedmieściu, znajduje się ekspozycja prezentująca walory turystyczne oraz najważniejsze wydarzenia kulturalne odbywające się w niektórych z polskich miast. W ramach projektu „Polska Naj – Najciekawsze Wydarzenia w Polskich Miastach 2018” turyści z kraju, jak i całego świata spacerujący po stolicy, mają okazję zapoznać się z ofertą turystyczną małych, urokliwych miast.

Z naszego regionu promują się Puławy oraz Włodawa. Pierwsze z nich miast zapewnia, że urzeka komfortem życia i przyjazną atmosferą. Do wyjątkowych tradycji historycznych i kulturowych, związanych z rodem Czartoryskich, nawiązują wydarzenia takie jak: Puławski Festiwal Muzyczny „Wszystkie Strony Świata”, Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe, Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli” czy Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych a także Cisowianka MTB Maraton.

Z kolei Włodawa zaprasza na Dni Włodawy czyli święto tego nadbużańskiego miasteczka oficjalnie otwierające sezon turystyczny. Do tego dochodzi Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem, Festiwal Zew Natury oraz Festiwal Trzech Kultur. Oferta przedstawiona jest w języku polskim i angielskim. Wystawa potrwa do 4 czerwca. Według szacunków organizatora wydarzenia obejrzy ją ponad 700 tysięcy osób.

65

66

(fot. UM Włodawa)
2018-05-23 23:48:10