Wjechał na czerwonym i potrącił dwie osoby. Poważny wypadek na Kunickiego (zdjęcia)

Dzisiaj po południu na ul. Kunickiego w Lublinie zderzyły się dwa auta. Jedno z nich wjechało na chodnik gdzie stali piesi.

 

Do wypadku doszło w piątek po godzinie 13 na ulicy Kunickiego w Lublinie. Na skrzyżowaniu zderzyły się dwa samochody osobowe. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierujący skodą mężczyzna jechał ul. Kunickiego w kierunku Abramowic. Na skrzyżowaniu z ulicą Pawią zignorował czerwone światło dla jego kierunku jazdy i zderzył się z jadącym prawidłowo ul. Pawią citroenem.

Uderzona w bok skoda wjechała na chodnik i potrąciła dwie osoby oczekujące przed przejściem dla pieszych. Rozpędzone auto zatrzymało się dopiero na metalowych barierkach. Jak wyjaśniali nam świadkowie, cudem nie doszło do tragedii. Na chodniku znajdowało się kilkanaście osób, które widząc pędzący pojazd zdołały odskoczyć.

Poszkodowani zostali przez pogotowie ratunkowe przetransportowani do szpitali. Lekarze jeszcze nie informują na temat ich stanu zdrowia. Ustaliliśmy jednak, że byli przytomni i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Policja ustala teraz dokładne szczegóły dotyczące zderzenia. Sprawcy wypadku zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami.

W miejscu wypadku były duże utrudnienia w ruchu. Tworzyły się spore korki.

2014-10-03 14:50:23
(fot. lublin112.pl)