Na Placu Litewskim odbyła się Wigilia Poetów i Ułanów (zdjęcia)

null

XX jubileuszowe spotkanie poetów i ułanów z Polski i huzarów z Węgier odbyło się w niedzielę na Placu Litewskim w Lublinie.

W samo południe na lubelskim Placu Litewskim rozpoczęła się XX Wigilia Poetów i Ułanów. Uroczystość rozpoczęła się meldunkiem dowódcy kompanii honorowej po którym nastąpiło odegranie hymnów narodowych: polskiego i węgierskiego. Po uroczystym przywitaniu gości wyjaśniono genezę Wigilii i odczytano wiersze autorstwa inicjatora corocznych spotkań Tadeusza Kwiatkowskiego-Cugowa.

Po apelu pamięci nastąpiło złożenie wieńców pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza i Marszałka Józefa Piłsudskiego. Orkiestra wojskowa lubelskiego Garnizonu odegrała koncert kolęd po którym odbył się Marsz Węgierski i I Brygady oraz defilada. Następnie zaproszeni goście spotkali się w hotelu Europa.

Inicjatorem Coroczne wigilijnych spotkań polskich i węgierskich poetów i ułanów był nieżyjący już lubelski poeta, eseista, prozaik i satyryk Tadeusz Kwiatkowski-Cugow. Teraz tradycję tą podtrzymuje jego małżonka Maria Kwiatkowska-Cugow.

null
null
null
null
null
null
null
null
null

(fot. lublin112)
2013-12-08 14:14:48