WIDEO: Strażnicy miejscy zaparkowali na miejscu dla osoby niepełnosprawnej. Interweniował świadek wykroczenia

sm 2

Wczoraj wieczorem nasz Czytelnik był świadkiem wykroczenia drogowego popełnionego przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Strażnicy zaparkowali pojazd służbowy na miejscu dla osoby niepełnosprawnej twierdząc, że właśnie zawracają.

 

Do zdarzenia doszło w środę o godzinie 19:30 przy ul. Jantarowej. Nasz Czytelnik wracając do domu zauważył na miejscu dla inwalidy zaparkowany pojazd straży miejskiej. Zbulwersował go ten widok i zapytał strażnika stojącego w pobliżu, czy można tak parkować. Usłyszał, że jego kolega właśnie zawraca. Jak widać na nagraniu pojazd stał zaparkowany i miał wyłączony silnik.

Autor nagrania przekazał nam, że strażnicy, co chwila spisują auta w rejonie szpitala przy al. Kraśnickiej za złe parkowanie, a sami popełniają wykroczenie stając w miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej. Po obywatelskiej interwencji i krótkiej wymianie słów strażnicy odjechali.

 

Przypominamy przepis dotyczący parkowania na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej:

Niestosowanie się do znaku P-18 „stanowisko postojowe” i P-24 „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej” albo P-20 „koperta” i P-24 „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej”, umieszczonego samodzielnie bez znaku pionowego D-18, D-18a lub D-18b zagrożone jest mandatem w wysokości 500 zł i 5 pkt karnymi.

2018-02-08 17:40:33
(fot. wideo nadesłane)