WIDEO: Kto rozpoznaje sprawców kradzieży w galeriach handlowych?

350-120008_g

Policjanci z Lublina poszukują sprawców kradzieży w galeriach handlowych. Wizerunki tych osób zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu.

 

Do pierwszej z kradzieży doszło w galerii handlowej przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Sprawcy wykorzystując chwilową nieuwagę obsługi sklepu z wystawy ukradli kamizelkę o wartości 4000 zł. Policjanci zabezpieczyli monitoring, na którym widać całe zdarzenie.

– Kamery zarejestrowały moment jak do sklepu wchodzi kobieta o jasnych włosach, ubrana w zielona kurtkę, spodnie koloru niebieskiego, a w ręce trzyma torbę papierową zakupową w kolorze jasnym w różowe wzory oraz damską torebkę. Wraz z nią do sklepu weszło dwóch mężczyzn. Pierwszy ubrany na ciemno, szczupłej budowy ciała, na głowie miał czapkę z daszkiem, natomiast drugi ubrany w niebieską kurtkę z szarymi rękawami, tęgiej budowy ciała w okularach korekcyjnych. Kiedy mężczyźni zagadują sprzedawczynię kobieta, torbę w którą wcześniej zapakowała futerko, przekazuje mężczyźnie, który na chwilę wszedł do sklepu, po czym opuścił teren lokalu nie płacąc za towar. Był on ubrany w jasne buty sportowe, czapkę z daszkiem i niebieskie spodnie. Po wszystkim wszyscy opuszczają sklep – relacjonuje zdarzenie st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Funkcjonariusze z V Komisariatu Policji w Lublinie poszukują mężczyzn i kobiety widocznych na nagraniu. Osoby, które ich rozpoznają proszone są o kontakt z dyżurnym pod nr tel.: (81) 535-47-00 lub 997.

 

Druga kradzież miała miejsce w galerii handlowej przy al. Witosa w Lublinie. Do sklepu dwukrotnie wszedł mężczyzna, ubrany w ciemne spodnie typu jeans, czarną pikowaną kurtkę z kapturem i żółte buty sportowe. Wykorzystał chwilę nieuwagi pracowników, wziął z półki 3 pary słuchawek o wartości około 200 zł i wyszedł z nimi ze sklepu nie płacąc za nie.

Ktokolwiek zna bądź rozpoznaje mężczyznę widocznego na zdjęciach proszony jest o kontakt z Komisariatem VI Policji w Lubinie przy ul. Gospodarczej 2 lub pod nr tel.: (81) 535-46-61 lub 997. 

350-120010_g

350-120009_g

2018-01-11 16:48:45
(fot. wideo Policja Lublin)