Weekendowa akcja policji na drogach Lublina i okolic. Blisko 300 osób ukaranych mandatami

IMG_9538

Jesień to czas, kiedy znacząco wzrasta liczba zdarzeń na drogach. W większości przypadków ich przyczyną jest nieprzestrzeganie przez kierowców oraz pieszych podstawowych przepisów ruchu drogowego. Policjanci postanowili bliżej przyjrzeć się ich zachowaniom.

 

Od piątku do niedzieli policjanci prowadzili na ulicach Lublina, jak też na drogach powiatu lubelskiego, akcję listopadowy weekend. Jej celem było zapobieganie zdarzeniom drogowym, poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Jednak nie tylko na kierowców funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę. W okresie jesiennym dochodzi do dużej ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Często zdarza się, że osoby piesze nie dbają o swoje bezpieczeństwo, tymczasem w starciu z pojazdami zawsze są oni tymi najbardziej poszkodowanymi, tracąc niejednokrotnie nawet życie.

W trzydniowych działaniach brało udział blisko 200 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Policjanci wylegitymowali prawie 700 osób, zarówno kierujących pojazdami jak i pieszych. Ujawniono ponad 350 wykroczeń w ruchu drogowym, efektem czego było wystawienie 289 mandatów karnych. Nie obyło się również od poważniejszych zdarzeń jak też przestępstw w ruchu drogowym, w wyniku czego w ponad 30 przypadkach zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze ujawnili również 12 nietrzeźwych kierujących, a jednego, który znajdował się pod działaniem narkotyków.

Z kolei w przypadku pieszych, ich głównym „grzechem” było niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej i przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle. Tylko za to wykroczenie policjanci wystawili 31 mandatów karnych. Natomiast kolejne 21 było za przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Nie brakowało też pojazdów w złym stanie technicznym, co również przekłada się na bezpieczeństwo na drogach. Z tego powodu policjanci zatrzymali 65 dowodów rejestracyjnych.

2017-11-14 12:36:28
(fot. lublin112.pl)