We dwóch przechodzili przez jezdnię, potrącił ich opel. Zginęli na miejscu (foto)

68-116795

Znane są szczegóły wczorajszego tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Hostynne Kolonia. W wyniku potrącenia przez pojazd osobowy zginęło tam dwóch pieszych.

 

Do wypadku doszło w poniedziałek po godzinie 16 na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Hostynne Kolonia. Policjanci ustalili wstępnie, że 22-letni mieszkaniec Hrubieszowa kierując pojazdem osobowym marki Opel Vectra, potrącił dwóch mężczyzn, przechodzących przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. W chwili zdarzenia padał deszcz.

– Jak ustalono, dwaj piesi przechodzili przez jezdnię z lewej strony na prawą. Kierowca opla w celu ich ominięcia prawdopodobnie chciał zjechać na przeciwny pas. Jednak gdy rozpoczął ten manewr, piesi zmienili kierunek przechodzenia przez jezdnię cofając się, wskutek czego kierowca najechał na nich przednią częścią swojego auta – informuje asp. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Niestety 71-latka i 67-latka z gminy Werbkowice nie udało się uratować. W wyniku doznanych obrażeń ciała mężczyźni zmarli na miejscu.

– Kierowca opla był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za pokwitowaniem – wyjaśnia asp. Edyta Krystkowiak.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku.

2017-11-14 17:26:43
(fot. Policja Hrubieszów)