W niedzielę odbył się Piknik MPK Lublin (zdjęcia)

DSC03673

W niedzielę na Placu Zamkowym w Lublinie odbył się Piknik MPK Lublin pod hasłem: „Komunikacja przyszłości”. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, a plac przed Zamkiem zamienił się w mini-zajezdnię.

 

Dzisiaj w Lublinie odbył się Piknik MPK Lublin, podczas którego można było obejrzeć z bliska pojazdy komunikacji miejskiej, w tym najnowszy elektryczno-wodorowy autobus Ursusa.

W niedzielę Plac Zamkowy zamienił się w mini-zajezdnię, w której stanęło centrum rozrywki i zabawy dla dzieci. Były zajęcia z robotyki, eko-warsztaty i warsztaty z eksperymentami. Stanęło również stoisko cyrkowe, gdzie każdy mógł nauczyć się żonglerki piłkami i wykonać magiczne sztuczki.

Na Placu Zamkowym stanął mobilny punkt poboru krwi, gdzie można było honorowo oddać krew (osoby, które włączyły się w akcję, mogły otrzymać 30-dniowe okresowe bilety komunikacji miejskiej).

Podczas pikniku można było zobaczyć najnowszy pojazd spółki Ursus – autobus elektryczny z ogniwami wodorowymi Ursus City Smile. Pojazd ma 12 m długości i jest w stanie pomieścić 75 pasażerów (ma 28 miejsc siedzących i 47 stojących). Autobus zasilany wodorem łączy w sobie zalety pojazdów z silnikiem diesla i elektrycznych. To nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie dla transportu miejskiego. Para wydajnych modułów z ogniwami paliwowymi zużywa wodór z umieszczonych na dachu zbiorników, aby w pełni automatycznie ładować baterie trakcyjne. Rezultatem takiego rozwiązania jest aż 450-kilometrowy zasięg autobusu bez dodatkowego ładowania i tankowania wodoru (które trwa jedynie ok. 10 minut).

2018-06-17 21:18:37
(fot. lublin112.pl)