VII Ekopiknik Rodzinny. O 20:00 koncert Budki Suflera

Na Błoniach pod Zamkiem odbywa się dzisiaj VII dzisiaj Ekopiknik Rodzinny. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert Budki Suflera o godz. 20-tej i pokaz laserowy.

W ramach Ekopikniku rodziny mogły wziąć udział w licznych konkursach, grach i zabawach, związanych z ekologią i ochroną środowiska. Już od południa na Błoniach pod zamkiem gromadziły się rodziny z dziećmi, także babcie i dziadkowie z wnukami.

Dla najmłodszych przygotowano dużo atrakcji, od możliwości przejażdżki na koniu po aktywne zabawy na świeżym powietrzu. Duży nacisk położono na akcenty ekologiczne, związane z ochroną środowiska. Była m.in. prezentacja instrumentów wykonanych z odpadów i pokazy mody ekologicznej. Każdy chętny mógł oznakować swój rower, były warsztaty z garncarstwa, adopcje psów z lubelskiego schroniska, prezentacja egzotarium, pokazy jazdy konnej, warsztaty z chodzenia po linie a także pokaz prac z zakresu chirurgii i pielęgnacji drzew metodą alpinistyczną i ćwiczenia na matach „Aktywny senior”.

Czas umilał zespół Recycling Band.

O 20 godzinie na zakończenie Ekopikniku koncert zagra Budka Suflera, po którym odbędzie się pokaz laserowy. Kto jeszcze się nie zdecydował na odwiedzenie Błoni pod zamkiem ma czas do wieczora.