Uwaga kierowcy! Zmiany w dojeździe do Zakładów Azotowych w Puławach

Pulawy

Wkrótce zmieni się organizacja ruchu na styku obwodnicy Puław i jej przedłużenia w kierunku węzła Kurów Zachód na S17. Jak zapowiada wykonawca inwestycji, zostanie wprowadzona w środę 25 października i będzie obowiązywała przez około cztery miesiące.

 

Konsorcjum firm: Energopol Szczecin i PRD Zwoleń rozpoczyna kolejny etap prac z którym wiąże się zamknięcie al. 1000-lecia Państwa Polskiego od ronda turbinowego poprzez nowy odcinek drogi dojazdowej do mostu na Kurówce, a także zjazdu z obwodnicy Puław.

Od 25 października kierowcy będą mogli korzystać z lewej jezdni (północnej) nowego odcinka drogi ekspresowej od wiaduktu nad linią kolejową do węzła Puławy Wschód. Jadąc od mostu na Wiśle do Azotów będą musieli zawrócić na rondzie węzła i w drodze powrotnej zjechać poprzez tymczasowe skrzyżowanie przed drogą prowadzącą do bramy nr 5 lub łącznicę węzła Puławy Azoty. Taka organizacja ruchu nie będzie dotyczyła pojazdów MZK, które jadąc od mostu na Wiśle na tymczasowym skrzyżowaniu będą mogły skręcić w lewo. Kierowcy jadący z Puław al. Partyzantów na rondzie turbinowym będą musieli pojechać dalej prosto drogą wojewódzką 824 (al. Żyrzyńska) by na drugim rondzie węzła Puławy Wschód zjechać na drogę dojazdową do Azotów.

Wyjazd z Azotów w kierunku mostu łącznicą węzła w prawo, a w kierunku Żyrzyna przez drogę zakładową i tymczasowe skrzyżowanie z jezdnią przyszłej ekspresówki do węzła Puławy Wschód na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 824.

Wyłączenie z ruchu al. 1000-lecia Państwa Polskiego umożliwi wykonawcy nie tylko budowę nowego mostu na Kurówce ale również prace przy łącznicach węzła Puławy Azoty po południowej stronie ekspresówki.

Objazdy_Azoty

2017-10-19 07:19:27
(fot. GDDKiA)