Usnęli w skradzionym volkswagenie. Obudzili ich policjanci

Najpierw ukradli auto w miejscowości Trzebieszów, a następnie dojechali nim na teren powiatu siedleckiego. Policjanci odnaleźli utracony pojazd, zaś w nim smacznie śpiących dwóch mężczyzn.

 

Do kradzieży auta marki Volkswagen doszło w nocy ze środy na czwartek w Trzebieszowie w powiecie łukowskim. Z przekazanej policjantom informacji wynikało, że w skradzionym volkswagenie golfie, w stacyjce, znajdowały się kluczyki oraz dokumenty pojazdu.

– W niespełna dwie godziny policjanci ustalili, kto skradł auto i gdzie ono się znajduje. Volkswagen został odnaleziony na jednej z posesji w powiecie siedleckim. Wewnątrz auta, na fotelu kierowcy spał 25-latek. Obok niego, na fotelu pasażera spał jego 38-letni kompan – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi i mieli po niemal trzy promile alkoholu w organizmie. W trakcie zatrzymania jeden z mężczyzn wyrzucił kluczyk od pojazdu. Jak się okazało był to kluczyk do volkswagena.

– 25-latek nie chciał powiedzieć dlaczego skradł auto, a jego 38-letni kompan przekonywał, że nie ma z tym nic wspólnego – dodaje asp. sztab. Marcin Józwik.

Pojazd trafił do właściciela, zaś zatrzymani do policyjnego aresztu. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności kradzieży pojazdu.

2017-02-17 16:57:32
(fot. lublin112.pl)