Ursus zamierza zdobywać światowe rynki. Powstanie 3 tys. miejsc pracy (foto)

Lubelski producent ciągników rolniczych zapowiada powrót na światowe rynki. Powstanie całkowicie nowy ciągnik a wraz z nim 3 tys. miejsc pracy.

W środę w Lublinie zarząd producenta ciągników rolniczych Ursus zawarł porozumienie o współpracy z Wojskową Akademią Techniczną oraz Fabryką Osi Napędowych z Radomska. Jest to kolejny etap wielkiego projektu firmy, mającego na celu stworzenie we współpracy z Politechniką Lubelską całkowicie nowego modelu ciągnika rolniczego, którego sprzedaż będzie prowadzona praktycznie na całym świecie. Ciągnik będzie całkowicie polskiej produkcji oraz wyprzedzać konkurencje. Dodatkowo jego cena ma zachęcać do zakupu, wstępnie została ustalona na około 100 tysięcy złotych.

Sprzedaż nowego ciągnika ma ruszyć z początkiem przyszłego roku w halach po upadłej fabryce Daewoo, zaś przy jego produkcji powstanie 3 tysiące nowych miejsc pracy. Pierwsi pracownicy już są poszukiwani przez firmę. Jak zapewnia zarząd firmy – Byliśmy dostępni na 120 rynkach na świecie i w ciągu najbliższych kilku lat na te 120 rynków wrócimy. Wtedy pozwoli to Ursusowi stać się jednym z liderów produkcji maszyn rolniczych na świecie.

Ponowna produkcja ciągników Ursus została uruchomiona w Lublinie pod koniec grudnia 2011 roku. Wytwarzane są tu maszyny nie tylko dla rolnictwa, lecz także do sadownictwa, czy też dla służb leśnych i komunalnych. Na początku zatrudniono setkę pracowników, lecz liczba ta rośnie z każdym zdobywanym kontraktem. A obecnie jest ich kilka, m.in. dla Etiopii na dostawę 3 tysiące ciągników, czy też do RPA i Angoli.

(fot. Ursus)
2014-03-06 20:20:24