Ursus znowu wygrywa z Solarisem. Autobusy lubelskiej firmy będą kursować po Warszawie

Dzień pod dniu lubelski Ursus wygrywa przetargi na dostawy autobusów na potrzeby przedsiębiorstw komunikacyjnych w naszym kraju. Wczoraj był Toruń, dzisiaj Warszawa.

 

W środę lubelski Ursus poinformował o kolejnym sukcesie w postępowaniu przetargowym na dostawę autobusów. Mianowicie konsorcjum Ursus BUS, w skład którego wchodzi Ursus S.A., AMZ Kutno S.A. oraz Ursus BUS S.A., zwyciężyło w rozstrzygniętym właśnie przez Miejski Zakład Autobusowy w Warszawie przetargu. Chodzi o dostarczenie 10 fabrycznie nowych autobusów miejskich o napędzie elektrycznym. Swoje oferty złożyło trzech producentów, przy czym jeden został wykluczony z dalszego postępowania.

Pod uwagę brano więc ofertę Ursusa i Solarisa. Wartość oferty lubelskiej firmy wynosiła 24,98 mln złotych, zaś Solarisa blisko 26,44 mln złotych. Ponieważ głównym czynnikiem wyboru była cena, zwyciężył lubelski Ursus. Autobusy mają być dostarczone w terminie 245 dni od dnia udzielenia zamówienia.Autobusy City Smile o długości 12 metrów będą wyposażone w elektroniczną informację pasażerską, klimatyzację jak też monitoring. Mają być dostarczone wraz z ładowarkami. Jednak będą też miały dodatkową możliwość ładowania w postaci pantografów. Dzięki temu baterie doładowane zostaną także podczas postoju na przystankach końcowych.

Jest to kolejny sukces lubelskiej firmy, wczoraj spółka poinformowała o wygranej w przetargu na dostawę niskopodłogowych autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Konsorcjum zaoferowało podobne pojazdy co dla Warszawy. Za trzy autobusy 12-metrowe i dwa 10-metrowe zażądało 4,7 mln złotych, dzięki czemu również wygrało z Solarisem, którego oferta była o milion złotych droższa.

(fot. AMZ)
2016-09-21 21:14:05