Uniemożliwił jazdę pijanemu ojcu. Zabrał mu kluczyki i wezwał policję

IMG_4972-1024x682

Radzyńscy policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca Radzynia Podlaskiego, który mając niemal 3 promile alkoholu kierował citroenem. Informację o pijanym mężczyźnie, przemieszczającym się po radzyńskich ulicach, przekazał mundurowym syn 52-latka.

 

We wtorek wieczorem radzyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanym mężczyźnie, który siedząc za kierownicą citroena, przemieszcza się całą szerokością jednej z ulic.

– Kiedy na miejsce dotarli policjanci, 25-letni mieszkaniec miasta oświadczył, że to on wezwał policjantów. Dodał, że będąc w domu zauważył jak kierujący citroenem jedzie cała szerokością ulicy, a następnie zatrzymuje się pod jego posesją. Z relacji mężczyzny wynikało, iż z miejsca kierującego wysiadł jego ojciec, który jest właścicielem auta. Młody mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę ojcu poprzez zabranie kluczyków, a następnie do czasu przybycia policji uniemożliwił mu oddalenie się z miejsca – informuje mł.asp. Piotr Mucha z radzyńskiej Policji.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 52-latka niemal 3 promile alkoholu.Teraz mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu również prawo jazdy.

2017-09-21 07:26:53
(fot. ilustr. lublin112.pl)