Uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Otrzymał podziękowania od komendanta i starosty (foto)

68-128471

Mieszkaniec gminy Włodawa przyjął podziękowania z rąk Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie oraz Starosty Powiatu Włodawskiego za obywatelską postawę. Mężczyzna widząc nietrzeźwego kierowcę na drodze zareagował, uniemożliwiając mu dalszą podróż.

 

W środę w Komendzie Powiatowej Policji we Włodawie odbyło się spotkanie z mieszkańcem gminy Włodawa, który pod koniec maja jadąc drogą krajową nr 82 zauważył jadącego wężykiem kierowcę i nie zawahał się zareagować.

Kierowca opla wielokrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu oraz pobocze stwarzając tym samym zagrożenie innym uczestnikom ruchu. Kiedy zjechał na parking, wtedy 42-latek pojechał za nim i zablokował mu wyjazd. O całym zdarzeniu powiadomił Policję, a kierującemu polecił wyłączyć silnik i wysiąść z auta. Jak wykazało badanie alkomatem, przypuszczenia mieszkańca gminy Włodawa były słuszne, bo kierujący, miał w organizmie prawie 3 promile.

Podinsp. Tomasz Patra Komendant Powiatowy Policji we Włodawie, Starosta Powiatu Włodawskiego – Pan Andrzej Romańczuk oraz Sekretarz Gminy Włodawa – Pan Andrzej Kratiuk przekazali zaproszonemu gościowi listy gratulacyjne oraz drobne upominki i podziękowali za wzorowe zachowanie, które zasługuje na szczególne uznanie.

2018-06-14 07:34:58
(fot. Policja Włodawa)