Z ul. Wajdeloty wyjechały na lawecie kolejne źle zaparkowane auta (zdjęcia)

DSC02562

Dzisiaj ponownie strażnicy miejscy usunęli pojazdy blokujące przejazd ulicą Wajdeloty. – Może w końcu nauczą się parkować. Bardzo dobrze, że straż miejska wzięła się za to – powiedziała nam jedna z mieszkanek tej ulicy.

 

Czwartek, godzina 7 rano, na ulicy Wajdeloty w pobliżu szkoły spore zamieszanie. Pracownicy odbierający śmieci zawracają wszystkie pojazdy jadące tą jednokierunkową ulicą. Dwie śmieciarki utknęły, ponieważ kierowcy bez wyobraźni zatarasowali przejazd parkując po prawej stronie ulicy, jeden za drugim.

Czwartek godzina 18. W rejonie źle zaparkowanych aut, od rana pracują strażnicy miejscy. Zabrali na lawetę trzy pojazdy, czeka jeszcze czwarty. Tydzień temu, z tego samego miejsca zabrali trzy pojazdy. Niestety, ponownie inni kierowcy bez wyobraźni stanęli w tym samym miejscu.

Codzienność na ul. Wajdeloty i ul. Wallenroda. Auta stają tam gdzie jest miejsce – na trawniku, na przejściu dla pieszych, na obszarze jezdni wyłączonym z ruchu, na kopercie dla inwalidy pomimo braku uprawnień. Do tego dochodzą osoby przyjeżdżające cyklicznie na pobliski Orlik, wtedy mieszkańcy robią po kilka rund dookoła bloków, aby po kilkudziesięciu minutach znaleźć miejsce do zaparkowania.

– Bardzo dobrze, że strażnicy miejscy wzięli się za kierowców, którzy za nic mają przepisy ruchu, a przede wszystkim bezpieczeństwo innych mieszkańców. Ostatnio widziałam jak karetka wycofywała, bo nie mogła przejechać, a kilka tygodni temu ten sam problem miał pojazd straży pożarnej – powiedziała nam jedna z mieszkanek.

Strażnicy miejscy zapowiadają, że będą do skutku odholowywać źle zaparkowane pojazdy. Do chwili, aż kierowcy nauczą się, że pozostawianie auta w tym miejscu jest niedozwolone, a przede wszystkim blokuje przejazd pojazdów służb ratunkowych.

DSC02559

DSC02566

DSC02569

2017-10-19 21:52:31
(fot. lublin112.pl)