Ul. Nadbystrzycka: Młoda kobieta rzuciła się na samochód. Atakowała policjantów i ratowników medycznych (zdjęcia, wideo)

Najprawdopodobniej pod silnym działaniem środków odurzających znajdowała się młoda kobieta, która rzucała się na nadjeżdżające auta. Na koniec zwyzywała policjantów i zespół ratownictwa medycznego.

 

Zdarzenie miało miejsce w czwartek około godziny 19 na ulicy Nadbystrzcykiej w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ulicą Brzeskiej, z pasa zieleni tuż przed jadące pojazdy wbiegła młoda kobieta. Niewielka prędkość, jak też refleks kierowców sprawiły, że nie doszło do potrącenia. Po chwili za kobietą na jezdnię wbiegł mężczyzna, który siłą ściągnął ją na trawę.

Ponieważ kobieta była bardzo agresywna, pomiędzy parą wywiązała się szarpanina. Przechodzące obok osoby, widząc co się dzieje, powiadomiły policję o bójce pomiędzy nimi. Zanim na miejsce dojechał patrol, kobieta wyrwała się i znowu skierowała się w stronę jezdni. Wbiegła na przejście dla pieszych, przed jadącego peugeota. Kierowca zdołał się zatrzymać, zaś kobieta podbiegła do auta i uderzyła w szybę pojazdu. Następnie przewróciła się na jezdnię.


Ponownie zareagował jej znajomy, któremu udało się ściągnąć agresorkę na trawę i utrzymać ją do czasu przybycia funkcjonariuszy. Dopiero ich pomoc sprawiła, że 24-latkę udało się skutecznie obezwładnić. Jednak kobieta cały czas wyzywała funkcjonariuszy i ratowników medycznych, plując w nich oraz usiłując kopać i bić. Pomogło dopiero unieruchomienie jej za pomocą pasów na desce ortopedycznej oraz założenie na twarz maseczki.

Mieszkanka Lublina została przetransportowana do szpitala. Tam przebywa pod opieką lekarzy i policjantów. Trwa ustalanie szczegółowych okolicznosci zdarzenia. Jak nas poinformowano, kobieta najprawdopodobniej znajdowała się pod silnym działaniem środków odurzających.


(fot. wideo – lublin112)
2016-09-22 20:22:03