Ważne: Ul. Nadbystrzycka: Honda potrąciła pieszą na przejściu. Kobieta zmarła w szpitalu (zdjęcia) AKTUALIZACJA

Dzisiaj wieczorem w Lublinie doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych. Dzięki długiej reanimacji udało się uratować poszkodowaną.

 

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 17:30 na ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. Samochód osobowy potrącił tam pieszą. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, piesza przechodziła przez przejście na wysokości stadniny. Kobieta pokonała dwa pasy ruchu w stronę ul. Jana Pawła II, następnie jeden pas jezdni prowadzący w kierunku centrum i kiedy zbliżała się do końca przejścia, została potrącona przez osobową hondę.

Siłą uderzenia była tak duża, że piesza spadła kilka metrów dalej. Świadkowie powiadomili o wszystkim służby ratunkowe. Po trwającej około 20 minut reanimacji, którą prowadziła m.in. jedna z policjantek, kobietę przetransportowano do szpitala. Jak nam przekazano, jej stan jest bardzo ciężki, ma liczne złamania i wiele urazów. Kierujący hondą 21-letni mężczyzna był trzeźwy.

Nie są jeszcze znane dokładne okoliczności wypadku. Z zeznań części ze świadków wynika, że kobieta przebiegała przez jezdnię. Na miejscu czynności prowadzą lubelscy policjanci. Zablokowany jest pracy pas jezdni w kierunku centrum.

AKTUALIZACJA 19:45

Jak nas poinformowano, pomimo wysiłków lekarzy, pieszej nie udało się uratować. Zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń ciała.
(fot. lublin112)
2014-11-25 19:02:22