Ukradli sprzęt rolniczy. Policja po śladach na śniegu trafiła do złodziei

Trzej mężczyźni włamali się do budynku skąd ukradli sprzęt rolniczy. Przyjechali na miejsce ciągnikiem, który na śniegu zostawił wyraźne ślady. Policjanci po śladach trafili do złodziei.

 

Do włamania do budynku gospodarczego w Lubyczy Królewskiej doszło w nocy z piątku na sobotę. Sprawcy dostali się do środka wyłamując kłódki zabezpieczające drzwi wejściowe. Następnie zabrali sprzęt rolniczy o wartości 1000 zł. Następnego dnia o zdarzeniu została powiadomiona policja.

Funkcjonariusze po dojechaniu na miejsce rozpoczęli czynności od oględzin miejsca zdarzenia. Już po chwili dostrzegli wyraźne ślady kół ciągnika rolniczego, pozostawione na śniegu. Domyślając się, ze pozostawili je sprawcy kradzieży, idąc krok w krok za śladami trafili do opuszczonego gospodarstwa. Tam znajdowała się część skradzionych rzeczy.

W trakcie dalszych działań policjanci ustalili kto jest odpowiedzialny za włamanie i kradzież. Zatrzymano trzech mężczyzn: 18, 28 i 29-latka, mieszkańców gminy Lubycza Królewska. Przyznali się oni do winy i wczoraj usłyszeli zarzuty, współudziału w przestępstwie.

– Prokurator Rejonowy zastosował wobec zatrzymanych dozór kuratora. Zatrzymani wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze grzywny, obowiązkowi naprawienia szkody oraz od 1 rok do 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 3 i 4 lat – wyjaśnia asp. Jerzy Rusin z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

(fot. policja – zdjęcie ilustracyjne)
2014-12-01 10:49:43