Ukradł worek ziemniaków, słoik z kiszoną kapustą i wózek dziecięcy

wozek1

Puławscy policjanci zatrzymali włamywacza, który ukradł m.in. worek ziemniaków i słoik z kiszoną kapustą. Mężczyzna ma na swoim koncie cztery kradzieże z włamaniem oraz osiem usiłowań kradzieży z włamaniem.

 

Puławscy policjanci od początku marca przyjęli kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży z włamaniem do piwnic w jednym z bloków w centrum miasta. Sprawca uszkadzał kłódki w piwnicach otwierając je, ale niczego nie zabierał. W końcu połakomił się na na worek ziemniaków, garnek oraz słoik z kiszoną kapustą.

Po dwóch tygodniach włamał się do kolejnej piwnicy, gdzie naprawdę się obłowił. Tym razem zginęły wędki i akcesoria wędkarskie o wartości około 5 tys. zł. Dwa dni później z klatki innego bloku skradziony został wózek dziecięcy.

Kryminalni z Puław na podstawie własnych ustaleń zatrzymali w poniedziałek 31-latka z gminy Żyrzyn.

– Funkcjonariusze odzyskali skradziony wózek dziecięcy, który sprawca przekazał jako prezent. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Ustalenia poczynione w sprawie oraz zgromadzone dowody pozwoliły na przedstawienie włamywaczowi łącznie 13 zarzutów. Mieszkaniec gm. Żyrzyn odpowie za 4 kradzieże z włamaniem, kradzież wózka dziecięcego oraz 8 usiłowań kradzieży z włamaniem na szkodę kilku osób z Puław. Grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

2018-03-21 07:14:13
(fot. Policja Puławy)