Tysiąc paczek nielegalnych papierosów jechało w silniku lokomotywy (zdjęcia)

lokomotywa2

Przemyt tysiąca paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalna kontrabanda jechała ukryta w silniku lokomotywy pociągu towarowego jadącego z Białorusi.

 

W miniony piątek w Terespolu podczas kontroli pociągu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

– Tym razem, co ciekawe, pakiety z papierosami nie były schowane w ładunku towaru ale jechały ukryte w silniku lokomotywy. Wartość rynkową nielegalnego towaru funkcjonariusze oszacowali na ponad 13 tys. zł. Do ujawnionego przemytu przyznał się obywatel Białorusi, który pracował w obsłudze pociągu. Mężczyzna za próbę nielegalnego przemytu wyrobów akcyzowych, został ukarany mandatem – informuje ppor. Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 15 mln zł.

lokomotywa3

lokomotywa1

lokomotywa4

2017-09-25 12:56:21
(fot. NOSG)