Turka: Pobił pracownika stacji i ukradł pieniądze. Kryminalni wytropili sprawcę (foto)

68-99318_g

Kryminalni z Komisariatu Policji w Niemcach ustalili i zatrzymali sprawcę sobotniego rozboju, do którego doszło w miejscowości Turka. 27-latek pobił tam pracownika stacji paliw i ukradł pieniądze.

 

W minioną sobotę po godzinie 3 doszło do napadu na stację paliw w miejscowości Turka w gminie Wólka. Sprawca wszedł do budynku na terenie stacji i pobił znajdującego się tam pracownika.

– Napastnik uderzał go pięściami po twarzy, poszkodowany zdołał się wyrwać i pobiegł do pobliskich zabudowań w celu powiadomienia policji. Wtedy mężczyzna zabrał z kasy pieniądze w kwocie około 4 tys. zł. oraz karton papierosów i oddalił się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony 64-latek doznał ogólnych obrażeń twarzy – informuje st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Niemcach, w toku podjętych czynności ustalili i wczoraj zatrzymali sprawcę rozboju.

– Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gminy Wólka. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany, między innymi za pobicie, uszkodzenie mienia i jazdę w stanie nietrzeźwości – wyjaśnia st.sierż. Kamil Karbowniczek.

We wtorek 27-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdniku, gdzie usłyszał zarzuty. Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

2017-01-24 18:07:08
(fot. Policja Lublin)