Tuligłowy: Kradł paliwo i wpadł

Tankował paliwo i odjeżdżał nie płacąc za nie. Po kilku minutach od zgłoszenia został zatrzymany. Odpowie za kradzież. Policjanci ustalają, czy nie ma koncie innych tego typu zdarzeń.

Wczoraj, tuż przed południem pracownik stacji paliw w Tuligłowach powiadomił policję o kradzieży paliwa. Sprawca zatankował ponad 75 litrów oleju napędowego i odjechał nie płacąc. Poruszał się samochodem opel astra.

Policjanci krasnostawskiej drogówki po kilku minutach zauważyli na obwodnicy Krasnegostawu samochód odpowiadający temu ze zgłoszenia. Kierowca został zatrzymany do kontroli. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Chełma, który w bagażniku swojego samochodu przewoził pięć plastikowych kanistrów ze skradzionym paliwem. Łącznie w kanistrach było 150 litrów paliwa. Policjanci ustalili, że wymieniony, na terenie powiatu krasnostawskiego dokonał jeszcze jednej kradzieży oleju napędowego w tym samym dniu. Miało to miejsce na stacji paliw w Dworzyskach. Tam również zatankował i nie zapłacił za 75 litrów oleju napędowego.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. W poniedziałek usłyszy zarzuty kradzieży.

2014-02-23 11:06:35
(fot. lublin112.pl)