Trzeźwy syn wiózł pijanego ojca. Na widok policji zamienili się za kierownicą

Wczoraj w Tomaszowie Lubelskim policja przeprowadziła akcję „Stop agresji na drodze”. Wpadło trzech pijanych kierowców.

 

W sobotę na drogach powiatu tomaszowskiego funkcjonariusze policji przeprowadzili akcję „Stop agresji na drodze”. Mundurowi wspierani przez kolegów z Zamościa, Biłgoraja i Hrubieszowa przez cały dzień szczególną uwagę zwracali na kierowców, którzy rażąco łamią przepisy ruchu drogowego. Jednak głównym celem było wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy nie zawahali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Zatrzymano trzy takie osoby.

Jeden z nich odpowie za wykroczenie, gdyż miał w organizmie poniżej 0,5 promila alkoholu, jednak dwóch prowadziło swoje auta po pijanemu. Kierowca volkswagena passata miał 2,9 promila zaś kierowca forda mondeo 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ten drugi dodatkowo odpowie wraz ze swoim synem, z którym podróżował. Mianowicie pijany mężczyzna za kierownicą auta posadził swojego 16-letniego syna, by ten kierował. Gdy dostrzegli kontrolę policji, natychmiast zamienili się miejscami. Przynajmniej nastolatek był trzeźwy, ale teraz odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Głównym celem akcji było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach poprzez wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Łącznie funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu 558 kierujących. Zatrzymano jednego kierowcę, który naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów zaś na 56 innych kierowców nałożono mandaty za łamanie przepisów drogowych.

(fot. KWP Lublin)
2014-11-23 12:13:42