W trakcie wspólnej imprezy pobili kompana i podpalili mu włosy

59

Najpierw razem pili, potem doszło pomiędzy nimi do sprzeczki. Ta przerodziła się w kłótnią a następnie w bijatykę. Poszkodowany trafił do szpitala.

 

Wszystko wydarzyło się w minioną środę w gminie Mełgiew w powiecie świdnickim. Policjanci zostali poproszeni o asystowanie ratownikom medycznym w interwencji domowej. Pomocy medycznej trzeba było udzielić pobitemu 59-latkowi. Jak się okazało, miał on liczne obrażenia ciała oraz spalone włosy. Został więc przetransportowany do szpitala.

Funkcjonariusze ustalili, że dzień wcześniej uczestniczył on w zakrapianej alkoholem imprezie. Wraz z nim biesiadowało czterech innych mężczyzn: dwóch braci w wieku 26 i 48-lat oraz ich znajomi w wieku 34 i 39 lat. Wszyscy są mieszkańcami gminy. W pewnym momencie pomiędzy biesiadnikami doszło do kłótni w trakcie której pozostali uczestnicy rzucili się na 59-latka. Następnie został on pobity, podpalono mu także włosy.

Policjanci w czwartek zatrzymali trzech mężczyzn, czwarty wpadł dzień później. Wczoraj cały dzień trwały ich przesłuchania, konfrontowano również złożone przez nich zeznania. Wszyscy czterej usłyszeli zarzut pobicia 59-latka. Dwaj najbardziej agresywni, decyzją sądu zostali umieszczeni w tymczasowym areszcie. Wobec pozostałych dwóch, z uwagi na ich mniejszy udział w napaści, sąd zastosował dozory policji.

(fot. policja)
2018-01-13 22:40:14