To przejście dla pieszych jest nie do pokonania na wózku inwalidzkim

Powracamy z tematem parkowania na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej LSM. Tym razem otrzymaliśmy zdjęcia z ul. Krasińskiego.

Po raz kolejny powracamy z tematem parkowania pojazdów na terenie LSM. Tym razem nasz Czytelnik zwrócił uwagę na notoryczne zastawianie przejścia dla pieszych przy stacji trafo, w rejonie ul. Krasińskiego.

– Od dawna samochody parkują na przejściu dla pieszych w okolicy ul. Krasińskiego 10 i 12 (chodnik przy stacji trafo). Po remoncie ul. Krasińskiego jest to bardzo uciążliwe, a dla wózków inwalidzkich przejście jest nie do pokonania. Straż Miejska i Policja czasem odwiedzi tę okolicę, ale pomaga to na chwilę – napisał do nas Pan Piotr.

Zaparkowane w ten sposób pojazdy znacznie pogarszają poziom bezpieczeństwa pieszych, przede wszystkim są ogromną przeszkodą dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Co więcej, jest to przejście usytuowane w pobliżu szkoły. Dzieci, które je pokonują muszą wychodzić zza zaparkowanych aut, ryzykując zdrowiem i życiem.

Pamiętajmy, że obok nas żyją także osoby niepełnosprawne, które poruszają się na wózkach inwalidzkich i codziennie muszą stykać się z barierami m.in. architektonicznymi, a tak zaparkowane pojazdy są dla nich kolejną przeszkodą.

Sprawę przekażemy do Straży Miejskiej.

2017-11-14_23-17

2017-11-14_23-17_P

2017-11-14 23:00:37
(fot. nadesłane Piotr)

40 komentarzy

 1. Wyjątkowa bezmyślność tak parkujących. Mam nadzieję, że zawsze będą za to wysokie mandaty, a nie pouczenia.

  • Przebić opony, zrozumieją swój błąd

  • Niestety mandatów brak albo jest ich b. mało Bo takie parkowanie staje się normą w naszym mieście. Podobnie jest na przejściu na ul Puławskiej w pobliżu poczty. To jest parkowanie niezgodne z przepisami i zabronione przepisami jeżdżenie po przejściu dla pieszych przy wjeżdżaniu i wyjażdzaniu z chodnika. Jeżdzenie po chodniku też jest zabronione. A w praktyce jak zwykle brak egzekwowania. To jest kompletne ignorowanie pieszego i niestety ale zachowanie typowe dla wielu kierowców. Czasami zadaję sobie pytanie czy ci kierowcy są bezczelni , slepi czy głupi??

 2. -dlaczego inwalida fizyczny ma mieć pierwszeństwo przed inwalidą umysłowym?
  -no i dlaczego tacy mają PJ?

 3. gdzie maja stać samochody jeśli spółdzielnia mieszkaniowa zrobiła taki mały parking dla bloku numer 10 ? Zresztą blok numer 12 nie ma lepiej 4 parkingi na parkingu mieści się 10 aut to daje nam 40 miejsc parkingowych a blok ma 120 mieszkań…

  • na Krasińskiego jest mały ruch, nie ma zakazu parkowania, wiec dlaczego nie zaparkuje na jezdni?

   • Tak się składa ze zakaz parkowania stoi przy wyjeździe ze Struga i sznur samochodów stoi na zakazie blokując normalny przejazd.

  • Na pewno nie tu gdzie stoi, przejście to przejście i tyle w temacie.

  • Na calej dlugosci krasińskiego jest zakaz parkowania/ postoju

  • Bawia mnie mieszkańcy, którzy narzekają na brak miejsc tłumacząc takie parkowanie – ciekawe jak by się czuli, gdyby ich dziecko/wnuk/przyjaciel został potracony, bo ich samochód akurat tam stanął zasłaniając kierowcy człowieka wchodzącego na przejście.

  • Wzruszyła mnie twoja historia. W następnym odcinku: narobił sąsiadowi na wycieraczkę, bo u niego było zajęte wc. „No gdzie miałem zrobić, jak u mnie w domu 6 osób, a tylko jedna toaleta, w dodatku ciągle zajęta?”

  • Pomyśl trochę. Gdyby spółdzielnia chciała zrobić większy parking to musieliby wyciąć wiele drzew. Myślisz, że byłaby na to zgoda mieszkańców?
   Poza tym problem braku miejsc parkingowych dotyczy nie tylko starych osiedli.

  • W d,,, jak nie wiesz gdzie mają stać. Uważasz, że przejście dla pieszych jest do tego odpowiednim miejscem? To żeby zaparkować samochód jest ważniejsze niż ludzkie życie i zdrowie? Stawiasz rzecz materialną ponad ludzi? To jest Twój problem że nie masz gdzie stać a nie całego świata, że utrudniasz innym życie. Może ludzie mają zacząć fruwać bo najważniejsze żeby było samochody gdzie parkować? Pewnie jesteś jednym z tych co by do samego mieszkania najchętniej wjechał bo on nie po to ma auto żeby stanąć gdzieś dalej i przejść na piechotę, a jakby przez tak zaparkowany samochód potrącili pieszego pewnie pierwszy byś krzyczał że piesi to święte krowy i sami sobie winni że przez przejście chcą przejść.

   • Tez tak uważam tlen, ale tak długo jak Policja i SM będzie obojętnie przechodziłaobok tak zaparkowanych aut tak długo nic się nie zmieni. Proponuję aby każdy raz w tygodniu kto się nie zgadza z takim bandyckim parkowaniem zadzwonił i zgłosił konkretny samochód do SM lub Policji . Tylko mandaty nauczą ich przepisowego parkowania. I nic mnie nie obchodzi brak miejść. Możecie parkować 2km od domu, albo wynająć garaż albo sprzedać auto i co jakiś problem.

  • ty masz wygode bo jeździsz samochodem i taki biedny jesteś gdzie ja mam postawić samochod? na balkonie

 4. Jakim trzeba być bezmózgim baranem żeby tak zaparkować?

 5. Jeśli SM jest tak łaskawa dla takich kierowców, pozostaje ciąć wentyle takim prostakom i tyle w temacie.

 6. Teraz zobaczycie jaki cyrk bedzie na Różanej po remoncie. Miejsc parkingowych nie przybyło , ludzie parkuja w błocie od strony wąwozu , ADM i LSM maja to gdzieś . Sprzedawajcie więcej miejsc deweloperom pod nowe bloki to do roboty nie dojedziecie. Jednokierunkowe teraz robią bo nie ma już gdzie parkować ! Brawo , to się wysililiście !

 7. Lublin112, wysyłałem Wam bardziej chamskie sposoby parkowania, to mówiliście: gdzie ma parkować? Też na LSM.

 8. Postawić kilka słupków jak po PAKO na przejsciu i już nie wjadą. Takie to trudne , trochę zaangażowania

 9. Tez mieszkam na LSM i codziennie mam wielkie kłopoty z zaparkowaniem samochodu. Czasami trzeba pół godziny szukać miejsca. Ale nigdy nie zdarzyło mi się zaparkować w tak bezmyślny sposób. Przejście to przejście to przejście i jest dla pieszych a nie dla samochodów. Tak zaparkowany samochód powinien być odholowany, ponieważ stwarza niebezpieczeństwo w ruchu drogowym !

 10. Klub Przyjaciół Prezesa

  a już pod kościołem w czasie mszy to wszystko wolno ??? służby śpią i wszystko ok np przy Poczekajce abo Świcie
  miało nie być kolesiostwa złodziejstwo jak za POprzedników takie to dobre zmiany

  • W lublinie rządzi stara zmiana z PO. Od dwóch kadencji Żuk ze swoimi partyjnymi dworzanami okupuje Ratusz i wszelkie instytucje. O czym ty dziecko piszesz? Aby były zmiany, trzeba najpierw szkodniki wytępić.

   • I Bogu dzieki,ze rzadzi Zuk, miasto sie rozwija,powstają nowe miejsca pracy i aż miło czasem posluchać wycia jego przeciwników na forum.

    • Jarosław co ty bredzisz.Chyba jesteś bardzo młody albo z wichury przyjechałes i nie masz pojęcia o naszym mieście.Jeszcze w latach 90 większość osób miało w Lub pracę.Nikt nie wyjeżdżał.Były fabryki,sklepy,mnóstwo punktów usługowych.Teraz jedynie możesz robić za murzyna w galerii.i to jedynie jeśli masz już jakieś doświadczenie.

   • Oj ekipa i dworzanie od Czarnka by sie tam chcieli dostac a tu figa z makiem 🙂

 11. dziś pytanie, dziś odpowiedź

  a jak tą sytuację komentuje administracja? jest za czy przeciw parkowaniu w tym miejscu? a wystarczy postawić 3-4 słupki i po temacie… tylko trzeba chcieć i ruszyć d*pe

  • To bez słupków barany nie rozumieją, że to nie jest miejsce parkingowe? W takim razie powinni chyba oddać prawo jazdy skoro nie wiedzą że przejście dla pieszych jest jak sama nazwa wskazuje do przechodzenia przez pieszych a nie do parkowania samochodów. Najlepiej obwiniać jest zawsze wszystko i wszystkich dookoła tylko nie głupotę samych siebie i jeszcze wymagać żeby inni coś robili zamiast stosować się do przepisów i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Jak tylko zdarzy się jakiś wypadek to zaraz jest „tam powinny być światła, rondo, próg zwalniający, barierki, nie powinno być drzew, filarów, rowów i innych rzeczy” i obwinianie że władza nie dba o bezpieczeństwo bo nic nie robi. Więc jeżeli ktoś nie radzi sobie z jazdą bez świateł, rond, progów zwalniających, barierek, wpada w drzewa, filary, rowy i inne rzeczy, a żeby wiedział gdzie nie może parkować potrzebne mu są słupki to jakim cudem posiada prawo jazdy?

  • Teren miasta, co ma administracja do tego. Czytałeś ile to kłopotu z postawieniem znaku jest? Już się produkowali przy okazji ul. Wajdeloty. Znaku ciągle nie ma. Łatwiej wszystkie usunąć jak na Wallenroda i po kłopocie.

 12. Wszędzie w zatoczkach parkingowych są miejsca dla inwalidów a zawsze są puste. Osiedle inwalidów….. tylko gdzie oni są? Dodatkowo przejście wykonane jest niezgodnie z projektem

  • Zlikwidować przejście. Będą piesi przechodzić w dowolnym miejscu ale parkować hrabia ze słomą w butach będzie miał gdzie.

  • Nie chodzi o miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych tylko o pokonanie przejścia. Usiądź na wózek inwalidzki i spróbuj pokonać to przejście kiedy tam stoi auto jakiegoś inwalidy intelektualnego. A odnosząc się do miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych, to masz rację, zlikwidujmy je całkiem żeby tam wielmożni jaśnie państwo mogli parkować pod samym oknem swoim, bo jak już jakiś niepełnosprawny przyjedzie to przecież może zostawić auto gdzieś dalej i dotrzeć pieszo do miejsca docelowego, natomiast wielcy państwo nie mogą, bo się potykają o słomę co im z butów wystaje.

 13. fakt zaparkowane niezgodnie.. ale gdyby trochę więcej tych miejsc do parkowania zrobili to nie byłoby problemu. Właściwie to nie ma gdzie zaparkować w tamtym rejonie, a te drzewa od strony wejścia do bloku mogłyby być usunięte i powiększone parkingi. Przecież mają zieleń po drugiej stronie bloku. A ktoś wie jaki jest planowany dojazd do tego bloku co przy szkole przy Wołodyjowskiego budują?

 14. Dzisiaj 19 listopada stały dwa – volvo kombi i mitsubishi colt(?).
  Chamstwo i bydło.
  Powinni parkować pod własną klatką schodową – sąsiedzi kultury by ich nauczyli.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.713zł -0.72%
  • GBP 4.9081zł -0.52%
  • EUR 4.3022zł -0.36%
  • CHF 3.7494zł -0.86%

  Polub nas

  Materiały wideo

  W kilkanaście sekund ukradli dwa rowery o wartości 35 tys. złotych (wideo)
  Briefing prasowy prezydenta Lublina i przedstawiciela policji po Marszu Równości (wideo)
  Lublin w jesiennej scenerii (NAGRANIE Z DRONA)
  Oświadczenie Krzysztofa Żuka dotyczące zgromadzeń w dniu 13 października (wideo)
  Sąd nie uwzględnił odwołania w sprawie Marszu Równości. Zakaz prezydenta Krzysztofa Żuka obowiązuje (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Chcesz poczuć się jak w wehikule czasu? W ostatni weekend października będzie to możliwe!
  W ten weekend nie możesz się nudzić! Sprawdź wydarzenia w Lublinie
  W Lublinie odbędzie się pokaz mody w wykonaniu seniorów
  W Szczuczkach upamiętnią masowy mord ludności polskiej dokonany przez hitlerowców
  Apel o oddawanie krwi. Zobacz, gdzie odbędą się akcje terenowe poboru krwi
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.