To przejście dla pieszych jest nie do pokonania na wózku inwalidzkim (zdjęcia)

2017-11-14_23-16

Powracamy z tematem parkowania na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej LSM. Tym razem otrzymaliśmy zdjęcia z ul. Krasińskiego.

 

Po raz kolejny powracamy z tematem parkowania pojazdów na terenie LSM. Tym razem nasz Czytelnik zwrócił uwagę na notoryczne zastawianie przejścia dla pieszych przy stacji trafo, w rejonie ul. Krasińskiego.

– Od dawna samochody parkują na przejściu dla pieszych w okolicy ul. Krasińskiego 10 i 12 (chodnik przy stacji trafo). Po remoncie ul. Krasińskiego jest to bardzo uciążliwe, a dla wózków inwalidzkich przejście jest nie do pokonania. Straż Miejska i Policja czasem odwiedzi tę okolicę, ale pomaga to na chwilę – napisał do nas Pan Piotr.

Zaparkowane w ten sposób pojazdy znacznie pogarszają poziom bezpieczeństwa pieszych, przede wszystkim są ogromną przeszkodą dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Co więcej, jest to przejście usytuowane w pobliżu szkoły. Dzieci, które je pokonują muszą wychodzić zza zaparkowanych aut, ryzykując zdrowiem i życiem.

Pamiętajmy, że obok nas żyją także osoby niepełnosprawne, które poruszają się na wózkach inwalidzkich i codziennie muszą stykać się z barierami m.in. architektonicznymi, a tak zaparkowane pojazdy są dla nich kolejną przeszkodą.

Sprawę przekażemy do Straży Miejskiej.

2017-11-14_23-17

2017-11-14_23-17_P

2017-11-14 23:00:37
(fot. nadesłane Piotr)