Tłumy na pogrzebie ofiar tragicznego wypadku na torach. Ranna 9-latka wraca do zdrowia

Około tysiąca osób, rodzina znajomi jak też grono mieszkańców, pożegnało w niedzielę Agnieszkę i Maksymiliana, którzy zginęli w tragicznym wypadku w Niedrzwicy Kościelnej.

W niedzielę odbył się pogrzeb tragicznie zmarłej 31-latki i jej 9-miesięcznego synka, którzy zginęli w ubiegłotygodniowym, tragicznym w skutkach wypadku w Niedrzwicy Kościelnej. Kierowany przez kobietę peugeot wjechał tuż przed nadjeżdżający w kierunku Lublina pociąg osobowy ze Stalowej Woli. Wypadek przeżyła tylko jadąca z nimi 9-letnia córka. W ciężkim stanie, z licznymi poważnymi obrażeniami ciała, została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Na niedzielne uroczystości pogrzebowe przybyły tłumy mieszkańców. Agnieszkę i Maksymiliana żegnało około tysiąca osób.

– Nie spotkaliśmy się jeszcze, żeby na pogrzebie było tak dużo osób. Jak do tej pory w historii parafii, jedynie w pogrzebie ks. prałata Szyprowskiego uczestniczyły podobne tłumy. Jednak były to osoby z całego kraju, a tutaj praktycznie sama lokalna społeczność. Na wszystkich parkingach od kościoła aż po cmentarz stały pojazdy – wyjaśnia jeden z mieszkańców.

Jak nam przekazano, rodzina zmarłych jest niezwykle wdzięczna wszystkim, którzy przybyli na uroczystość oraz połączyli się w bólu z najbliższymi ofiar. Wiadomo już również, że ranna 9-latka czuje się coraz lepiej i jej rokowania są coraz lepsze.

(fot. lublin112)
2017-10-16 21:30:40

Zobacz również

49 komentarzy

 1. Ten „ksiądz” to porażka…

  • A kim ty jesteś by tak sądzić, pomódl się za niego lepiej i za każdego innego chyba ze nie mówi tego co ty chcesz ale od tego jest ksiądz

   • Nie no kolega Hhh zapewne sam tak świetne kazanie by walnął że podmiotowi umarli wstali by z martwych i pogrzeb zakończył by się weselem….

  • Nie rozumiem jak można nazwać tak osobę, która przeżyła dwie Wojny Światowe i miała ze sobą bagaż doświadczeń

  • Ksiądz po prostu chciał skorzystać na darmowej reklamie swojej parafii. Każdy robi biznes jak może, a na trupach i idiotach jest zawsze najlepszy.

 2. No i co tam krasomówcy komentatorskie teraz napiszecie ciekawego? Przechodzi cos przez gardełko? Ściska co? 🙁

  • Szkoda, że przez głupotę i pędzenie do kościoła zginęło niewinne dziecko. Ale tak to jest, że za głupotę rodziców płacą dzieci.

 3. Zdrowiej dziewczyno, Twój tata Cię potrzebuje!

 4. tylko pytanie dlaczego taka tragedia się stała?

  • być może ktoś napisze jeśli wie. dla niektórych to pytanie nie na miejscu, choć wszyscy zastanawiają się dlaczego jak przy każdej tragedii. jest skutek więc i była przyczyna. może błaha może poważna. tak czy owak przykre. oby dziewczynka wyszła cało z czasem.

  • Baba za kierownicą i tyle w temacie.

   • A jeśli dochodzi do wypadku gdzie kierowca jest mężczyzna to wtedy jaka podasz przyczynę???? Byłeś widziales i wszystko wiesz. Zanim cos napiszesz pomysł!!

    • no ale chyba trzyma się faktów i to baba była za kierownicą więc nie szukaj wśród chłopa ofiary tylko spójrz w lustro !

     • Nawet kierowca rajdowy Janusz Kulig, mistrz, zginął na przejeździe kolejowym. Myślisz, że nie potrafił prowadzić samochodu, więc daruj sobie oczernianie kobiet za kierownicą, wypadek to wypadek. Kiedy to do zakutych łbów dotrze.

     • Kierowca rajdowy to żaden ekspert od poruszania się po drogach publicznych.

   • Rodzina zmarłych może Cię pozwać za taki komentarz… Kim trzeba być, żeby pisać takie głupoty….?

   • jestes pewny ze tylko facet potrafi prowadzić auto ….tylko kobiety giną na torach ?

   • Nie tyle wina baby za kierownicą co braku myślenia no i wina pociągu, że po torach jeździ zamiast latać.

 5. Dziewczynce życzę dużo zdrowia. Oby ta tragedia dała nam wszystkim do myślenia…

  • A co ma dać do myślenia??? Wypadki się zdażajá i tyle.Jak miałem ostatnio dzwona to mi samochòd spod ziemi wyròsł mimo,że patrzyłem czy coś jedzie.

 6. Straszna tragedia, ale niestety informacje o dziecku nie rzetelne.

  • Co ty możesz wiedzieć. Jak twoja ortografia jest tak rzetelna jak ten komentarz…

   • Napisać „ranna 9-latka czuje się coraz lepiej” może tylko osoba, która nic nie wie o pracy na OIT. Podpowiem: pacjenci na tym oddziale w ogóle niewiele czują.
    Naprawdę nie chwaliłbym dnia przed zachodem słońca w tym przypadku, mimo że dziewczynce życzę jak najlepiej.
    KaDe, nie wiem o czym Ty piszesz z tą ortografią.

    • Załamujesz mnie. Ty widzę znasz pracę na OIT na wylot… chyba z seriali. Ja np. mam pacjenta który jest w pełni przytomny tylko ze względu na ryzyko OZT wynikają ze swojej choroby musi przebywać na OIT. I co mi powiesz? Weź się zajmij hodowlą jedwabników zamiast pisać totalne bzdury…

 7. I po co było się spieszyć 🙁

  • Wój ci do tego.

  • Na pewno była, przecież nawet na pogrzebach sobie nie odpuszczają, a jeszcze przy takim tłumie?Dobrze, że zachowują resztki „przyzwoitości” i do rodziny nad trumną nie podchodzą. A przecież za pogrzeb „co łaska, ale nie mniej niż 500…” a potem jeszcze co z tacy to ich..

   • [email protected]#cie się w te puste łby cymbały. Co Jurek miał do puszek zbierać czy KODomici? Jeżeli już, to ofiara jest zbierana na Mszy a nie na ceremonii pogrzebowej. Nie chcesz, nie musisz ofiary dawać Zresztą, co Owsikom tłumaczyć……

    • Po pierwsze nie wyzywaj i nie obrażaj, bo nikt tu nie używa inwektyw wobec Ciebie i każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, a to, że jest ono odmienne od Twojego nie oznacza, że jest „cymbałem”. Po drugie nikt nie napisał, że nad grobem zbierali, ale uważasz za stosowne chodzenie z tacą pośród ludzi którzy przyszli pożegnać zmarłego? Na zwykłej mszy zbierają i kto chce ten daje, ale na mszy pogrzebowej która została opłacona, jaka ofiara? Podczas zbierania mówią, że datki idą na mszę „wypominkową” w pierwszy miesiąc od śmierci, ale potem od rodziny biorą pieniądze za tą „wypominkę” więc o czym Ty tu mówisz?? Po trzecie skąd wiesz czy daje Owsiakom albo kodowcom? Bo jak nie popieram zbierania na tacę podczas pogrzebu tzn że jestem z KODu? Płytkie zaściankowe myślenie „zagorzałego katolika” który już w pierwszym zdaniu obraża innych, a potem siedzi w pierwszej ławeczce w kościele zapewne i świętego zgrywa. A jeśli Cię to tak nurtuje to tak zdecydowanie wolę dać Owsiakowi niż tuczyć czarnych nierobów wciskających ludziom ciemnotę, uczących jak żyć wg zasad których sami się nie trzymają. Owsiak nawet jeśli robi przekręty to przynajmniej jakąś część przeznacza na sprzęt do szpitali itp a ksiądz z tacy przeznacza na co? Na nowe auto i zapas wina mszalnego, resztę sponsorują podatki…

     • nic dodać nic ująć… a w zasadzie można dodać – AMEN!

     • Jest taki zwyczaj, że żałobnicy dają ofiarę na Mszę Św. w 30 dzień po śmierci. W miastach są zwykle dłuższe terminy, ale krytykujący chyba nie mają zwyczaju żegnania zmarłych modlitwą, skoro taka niewiedza.

  • Brak Łaciny na takich patoli typu „Ja”

  • Na pogrzebie mojej cioci taca była, ale ksiądz tą kasę oddał mojemu wujkowi, który został sam z trójką małych dzieci.

  • Oczywiście, że była, ale powiedział, że przyjmuje tylko banknoty.

 8. PISuary się burzą

  • Nawet w obliczu tragedii rodziny śmiesz głupie słowa pisać? Pamiętajcie dobre chwile, Ci, którzy pozostaliście. Dla tych, którzy odeszli ~*~/

 9. Trudno wyobrazić sobie bardziej bezsensowną i niepotrzebną śmierć. Właściwie nie wiadomo komu i z jakiego powodu składać tutaj kondolencje… Mąż kobiety może równie dobrze rozpaczać nad jej stratą jak i przeklinać ją w duchu za to, że przez swoją lekkomyślność zabrała mu córkę i uczyniła wdowcem. To nie był wypadek spowodowany przez osobę trzecią – jakiegoś drogowego bandytę czy pijusa. To nie była śmiertelna choroba, której nie udało się pokonać. To nie było wyjątkowo nieszczęśliwe zrządzenie losu, którego nie dało się uniknąć. Ten wypadek to tragiczny skutek dziecinnej wręcz lekkomyślności, którą normalnie trudno byłoby przypisać 31-letniej dorosłej kobiecie, matce dwójki dzieci.

  Niemniej, myślę, że lepszym sposobem upamiętnienia ofiar tego wypadku będzie zatrzymywanie się przed każdym przejazdem oznaczonym znakiem STOP. Symbole i ceremoniały nie sprawią, że takie wypadki nie będą już miały miejsca.

  • Troszke nie doinformowany/a jestes. Ona sie zatrzymala przed znakiem stop. I ruszyla. Pozniej zatrzymala sie na torach. I ot Ci zagadka dlaczego? Prawdopodobnie jej zgasl.

   • Prowadziłeś ten Newag 220M? Widziałeś pewnie wszystko na żywo. Opcji zatrzymania na torach może być sporo, A w którym momencie zatrąbiłeś ? Może za późno ? Kobieta być może i nie zauważyła pociągu, ale żeś ją wystraszył w nieodpowiednim momencie i jej zgasł na torach. Jakbyś nie trąbił, to by spokojnie się przeturlała przez tory. No i ta droga hamowania, zapchać auto aż pod następny przejazd 500m – 82tony do wyhamowania a towarowy 3000 ton ze stówy po dwóch kilometrach się zatrzyma, coś nie halo z tymi proporcjami, coś tu spieprzone jest.

 10. Ktoś powinien coś zrobić. To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia tragedia na przejeździe w Niedrzwica Koscielnej. Zła widoczność, krzaczory… Zróbcie z tym porządek wreszcie!

 11. A wystarczyloby sie rozgladnac i zatrzymac. I nie byloby sie czym w mediach chwalic. Frekwencja na pogrzebie. Wow … odszkodowanie z OC sprawcy pojdzie na pokrycie szkod?

 12. (*)
  Cały czas wydaje mi się, że pomieszała biegi (może w panice) przy redukcji wskoczył jej na wyższy i zdusiła silnik, chcąc szybko opościć przejazd dodała gwałtownie gazu i zgasł.

  • Nie. Po prostu jechała i nie patrzyła gdzie jedzie tak jej śpieszno do kościoła było, że pociągu nie zauważyła.

 13. Ten co pisze ze niestosowne jest zbieranie na tace podczas pogrzebu,to najpierw proponuje pojsc na jeden z nich i dowiedziec sie na co jest taca zbierana! Ja 8 miesiecy temu mame pochowalam,tez bylam zdziwiona zbieraniem na tace dopuki ksiadz nie powiedzial na co jest przeznaczona! Tace zbieraja na pogrzebach jako.ofiare na msze w intencji zmarlych,szczegolnie jak rodzina nie jest w stanie zaplacic za nia sama! Ale cud by sie zdarzyl jak by trolli nie bylo,nawet przy tragedii

 14. Czy ksiądz za darmo pochwał?

 15. Przynajmniej jej teściowa jest szczęśliwa.WIELKA PANI ona wie o co chodzi.Grzesiek trzymaj się

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7871zł -0.59%
  • GBP 4.7718zł -0.46%
  • EUR 4.2906zł -0.27%
  • CHF 3.8025zł -0.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Skręcała w prawo, zderzyła się z rowerzystą (wideo)
  Tak budowali Maszt Niepodległości. Zobacz timelapse z prac na rondzie im. Romana Dmowskiego
  Lublin/Zamość. Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości (wideo)
  Kolizja dwóch aut na ul. Głębokiej. Jednemu kierowcy się śpieszyło, drugi nie zachował ostrożności (wideo)
  Przejeżdżał rowerem po przejściu, potrącił go samochód. Zobacz moment wypadku (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przed świętami warto zajrzeć na Ryneczek Lubelski
  Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
  Masz dużo czasu w weekend? Sprawdź przegląd wydarzeń w Lublinie
  W sobotę kolejne bieganie nad Zalewem Zemborzyckim. Odbędzie się trzecia edycja CITY TRAIL
  W piątek w Lublinie odbędzie się Marsz „Odzyskać Noc”
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.