Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Szukasz grobu na cmentarzu? Skorzystaj z wyszukiwarki

Jeżeli jedziecie na cmentarze w Lublinie lub regionie i nie wiecie gdzie jest pochowany członek waszej rodziny lub ktoś bliski, możecie skorzystać z wirtualnej wyszukiwarki grobów.

Przypominamy przed 1 listopada, że na internetowej stronie www.cmentarze.lublin.eu działa wyszukiwarka grobów. W swojej bazie posiada dane o wszystkich pochowanych na dwóch lubelskich cmentarzach: przy ul. Białej oraz przy Drodze Męczenników Majdanka.

Wystarczy wpisać imię i nazwisko poszukiwanej zmarłej osoby a wyświetlą nam się informacje o lokalizacji grobu a także jego zdjęcie.

Dodatkowo możemy wydrukować mapę ułatwiającą jego odnalezienie oraz zamówić posprzątanie nagrobka lub zapalenie znicza. Terminale z wyszukiwarką stoją również przy wejściach na cmentarze, także informacje możemy uzyskać bezpośrednio podczas pobytu na cmentarzu.

W systemie znajdują się tysiące udokumentowanych mogił. Warto także sprawdzić stronę http://grobonet.com/, zawiera ona w swojej bazie pochówki na cmentarzach w regionie. Wystarczy wpisać tam nazwisko oraz określić region kraju.

Wirtualnie można spacerować również po cmentarzu przy ul. Pszczelej, na stronie http://www.psmlublin.pl/cmentarz/

2015-10-31 15:12:08
(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

  1. niepodpisany grafomanie ile kasy pobrałeś za reklamę portalu, dlaczego nie miałeś odwagi napisać, że wyszukiwarka nie obsługuje największych lubelskich cmentarzy – rzy ul. Lipowej i Unickiej – pismaku miej odwagę swoje wypociny podpisywać nazwiskiem – tego wymaga kultura

    • Co roku piszemy o tych wyszukiwarkach i zalecamy powstrzymanie swoich nabrzmiałych emocji. Zanim szanowny Czytelnik skomentuje to niech przeczyta uważnie co jest napisane i jakie cmentarze obsługują obie wyszukiwarki. Egzaltacja w czasie Wszystkich Świętych nie wskazana, radzimy wyciszenie. Pozdrawiamy!

      • Wyciszenie nastąpi wtedy, gdy przeczytam tekst wiarygodny – dlaczego nie zostało napisane, że wyszukiwarka nie obsługuje cmentarzy przy Lipowej i Unickiej, czyżby sponsor zabronił, na marginesie komunalny cmentarz przy ul. Białej od wielu lat był przeznaczony dla pewnej „kasty” społecznej – groby sekretarzy, działaczy, prezesów firm czasów PRL.
        Może, pewne określenia obrażały ego autora, lecz podtrzymuje, że pierwotny tekst, to zwykłe wypociny napisane dla wierszówki, szkoda, że nie ma dopisku o sponsoringu. Pisząc publicznie autor, który wstydzi się podania nazwiska nie zasługuje na uważanie.
        Co do troski o poziom egzaltacji, to mimo pisania takich głupot przez waszych gimbusów, to u mnie jest 70 / 110

        • Miłego wieczoru.

        • Panie 123, jak coś nie pasuje proponuje stąd w*p*er#$^ać i poczytać np „twój weekend” czyli coś na twoim poziomie 🙂

        • Nie zesraj się przypadkiem…

        • popieram „święta prawda” zasady są mega proste, jak coś Ci Miszczu i Władco nie pasuje to wypier….. Ciebie i Twój ograniczony mózg nie stać nawet na zrozumienie czytanego tekstu a co dopiero pisanie jakichkolwiek artykułów… wiec badz tak uprzejmy i nie komentuj czyjejs bardzo pożytecznej dla innych czytelników pracy i jak juz wspomnialem na poczatku w….. stad!

    • Przecież wyraźnie jest napisane, które cmentarze „obsługuje” wyszukiwarka.
      W przeciwieństwie do Ciebie, nie interesuje mnie lista, których nie obsługuje.
      Minimalny poziom inteligencji jest w stanie to zrozumieć.
      Nie płacę za korzystanie z portalu „lublin112” oraz innych stron udostępnianych tutaj.
      Jeśli nawet byłby tekst sponsorowany to w czym problem skoro nie muszę ponosić kosztów (n.p. piano) ? 🙂
      Bardziej właściwym słowem jest „dziękuję”.
      Ale nie wszyscy znają i nie nie wszyscy potrafią używać tego słowa.

  2. Dlaczego nie ma wyszukiwarki dla cmentarza na Lipowej i Unickiej ?

    • Dlatego, że cmentarze na Majdanku i przy Białej są administrowane przez miasto Lublin – cmentarze komunalne, a przy Lipowej ( zarówno katolicki, jak i prawosławny oraz ewangelicki) i Unickiej są cmentarzami administrowanymi przez kościoły. Miastoo Lublin zrobiło inwentaryzację nagrobków na „swoich” cmentarzach i udostęniło na stronach internetowych, natomiast kościoły – nie. I dlatego nie ma ich w internecie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Piotr i 123 udali się na cmentarze i zewidencjonowali groby oraz poprosili stosowne parafie, aby ich pracę zamieścić na stronach internetowych tychże parafii.

    • Zeby ludzie pouprawiali troche grobbingu

  3. Ludzie, dajcie spokój w takim dniu!

Z kraju