Synoptycy ostrzegają przed oblodzeniem. Znów może być ślisko na drogach i chodnikach

W nocy w naszym regionie spodziewane są ujemne temperatury. Po występujących właśnie opadach deszczu może to sprawić, że jezdnie i chodniki znów będą oblodzone.

 

Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych w Warszawie wydało ostrzeżenie dla naszego województwa, dotyczące ryzyka wystąpienia oblodzenia dróg i chodników. To w związku z prognozowanym spadku temperatury powietrza poniżej 0°C.

Spowoduje to zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. – Temperatura minimalna w nocy wyniesie od -1°C na północy do 4°C na południu województwa, przy gruncie odpowiednio -3°C do 3°C. W ciągu dnia przewiduje się dalszy spadek temperatury powietrza poniżej 0°C, stopniowo postępujący od północy województwa – wyjaśnia dyżurny synoptyk Szymon Ogórek.

Oblodzenie może wystąpić w poniedziałek w godzinach porannych. Warto zachować szczególną ostrożność, zarówno podczas jazdy samochodem, jak też poruszając się pieszo. Przypomnijmy, w czwartek zaledwie w ciągu kilku godzin około 40 osób w samym tylko Lublinie trafiło do szpitali po upadkach na śliskich chodnikach. Z kolei policjanci zanotowali blisko setkę kolizji.

(fot. nadesłane Szymon)
2016-12-11 18:44:30