W Świdniku znów będą liczyć rowerzystów. Wszystko dla poprawy infrastruktury rowerowej

42

W tym roku odbędą się piąte już badania natężenia ruchu rowerowego na terenie Świdnika. Pomogą we właściwym planowaniu rozbudowy infrastruktury dla rowerzystów.

 

Rozpoczynające się niebawem badania, których celem jest ustalenie ilu rowerzystów porusza się po Świdniku, czy też które drogi wybierają, będą prowadzone już po raz piąty. Liczenie odbędzie się w dniach: 23,24,25,30 i 31 maja oraz 1 czerwca w godz 6:30-8:30 oraz 15:00-17:00. Zaplanowano, że prowadzone będą w czternastu punktach, choć organizatorzy nie wykluczają, że może być ich więcej.

Na podstawie badań składane są propozycje rozwoju infrastruktury rowerowej w Świdniku. Dzięki analizie wiadomo, gdzie powinny powstawać drogi dla rowerów oraz inne udogodnienia dla rowerzystów. Na podstawie wyników opracowywana jest także koncepcja rozwoju dróg rowerowych na terenie miasta. Obserwacje pozwalają też uchronić fundusze, gdyż wiadomo gdzie nie należy budować dróg dla rowerów, ponieważ nie będą one wykorzystywane.

– Badania natężenia ruchu rowerowego, to bardzo ważny punkt prowadzący do urowerowienia Świdnika. Dzięki nim udało się rozbudować systemu Roweru Miejskiego, Zespół Szkół nr 2 będzie połączony z drogą dla rowerów na ul. Wyszyńskiego, powstały wiaty rowerowe pod wszystkimi szkołami, wymalowano pasy rowerowe na Alei Lotników Polskich, na ulicy Tuwima i Konopnickiej powstał kontraruch, powstaje coraz to więcej stojaków U-kształtnych, zbudowano pierwszą drogę dla rowerów z asfaltu na Alei Lotników Polskich, powstały też pasy rowerowe na Alei Lotników Polskich od ronda Jana Pawła II w kierunku serwisówki – wyjaśnia Maciej Lubaś ze Świdnik Miasto Dla Rowerów.

(fot. nadesłane)
2017-05-18 13:14:13