Świdnik: Policja poszukuje świadków wypadku z udziałem pojazdu straży pożarnej

Świdnicka policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego z udziałem pojazdy straży pożarnej. W wyniku wypadku trzy osoby trafiły do szpitala.

 

Policjanci ze Świdnika poszukują świadków wczorajszego wypadku drogowego przy ul Krępieckiej. Samochód straży pożarnej jadąc na wezwanie dachował.

Do zdarzenia doszło we wtorek 24 lutego około godziny 14:30 na ulicy Krępieckiej, pomiędzy Świdnikiem a Nowym Krępcem. Dwa zastępy straży pożarnej jechały w kierunku Krępca do pożaru. Jeden z wozów strażackich dachował. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze świdnickiej drogówki, do zdarzenia doszło, gdy kierowca nieustalonego jeszcze samochodu osobowego, widząc jadącą z naprzeciwka straż pożarną, zjechał na pobocze, żeby ustąpić im miejsca. Jednak najprawdopodobniej nie spodziewał się, że tuż za nim, będzie jechał kolejny zastęp, więc ruszył z miejsca na sam środek jezdni.

Kierujący scanią strażak, żeby nie staranować auta, które zajechało mu drogę, usiłował uniknąć zderzenia i zjechał na chodnik, jednak stracił panowanie nad wypełnionym wodą pojazdem i auto przewróciło się na bok i kilkukrotnie koziołkowało. W pojeździe znajdowało się trzech strażaków, jeden z nich wypadł w trakcie dachowania. Wszyscy trafili do szpitala.

Policjanci poszukują pojazdu, który doprowadził do tego zdarzenia drogowego. Osoby będące świadkami proszone są o kontakt ze świdnicką policją – tel. kont. 997 lub 81 749 42 10. Niewykluczone, ze ich zeznania pomogą ustalić przyczyny tego wypadku.

2015-02-25 09:30:19
(fot. lublin112.pl)