Swetry, bluzy, spodnie, skarpety, perfumy i bielizna. Kolejna partia podróbek na granicy (zdjęcia)

20180327 podrobki Hrebenne Dorohusk1

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej ujawnili w minionych dniach kilka prób przywozu podrobionych towarów. Zabezpieczono m.in odzież i perfumy oznaczone logo znanych światowych marek.

 

W miniony piątek do odprawy celno-skarbowej w Oddziale Celnym w Hrebennem zgłosiła się pełnomocniczka litewskiej firmy. Kobieta przedstawiła do wwozu towar, w postaci 21 ton wyrobów tekstylnych, objęty procedurą tranzytu. Funkcjonariusze postanowili poddać pojazd szczegółowej kontroli. Jak się okazało, w ciężarówce przewożona była również odzież oznaczona logo znanych światowych marek. Łącznie ujawniono 1739 sztuk podróbek m.in. swetrów, bluz, spodni. Ich wartość zostanie ustalona w trakcie prowadzonego postępowania. Towar miał być dostarczony z Turcji na Litwę.

O zatrzymaniu podrobionych wyrobów odzieżowych poinformowano pełnomocników właścicieli znaków towarowych, którzy mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

Dzień później funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku szczegółowo skontrolowali samochód osobowy marki Mercedes na polskich numerach rejestracyjnych. Obywatela Ukrainy w bagażu podręcznym przewoził 103 pary skarpet oznaczonych znakami towarowymi renomowanych firm odzieżowych. Wobec 37-latka wszczęto postępowanie, a na poczet grożącej grzywny zajęto 200 zł.

Z kolei obywatelka RP próbowała nielegalnie wwieźć 5 sztuk bielizny i 154 par skarpet oznaczonych logo znanych firm odzieżowych oraz 9 sztuk wód perfumowanych sygnowanych znakami światowych marek perfumeryjnych. 67-latka podróżująca seatem oświadczyła, że towar zakupiła na bazarze w Lubomlu na Ukrainie i wiozła go na własny użytek oraz na prezenty dla najbliższej rodziny.

Wobec podejrzanej wszczęto sprawę karną skarbową.

2018-03-27 23:45:43
(dot. KAS)