W Suścu jak w Hollywood. Duży napis stanął na wzgórzu (zdjęcia)

40

Choć jest mniejszy od tego w Los Angeles, to napis w gminie Susiec też budzi duże zainteresowanie turystów. O to właśnie twórcom napisu chodziło.

 

Napis, który został ustawiony na wzgórzu koło wieży widokowej w Suściu ma 15 m szerokości i jest wysoki na 4 metry. Nawiązuje do chyba najsłynniejszego na świecie napisu, który znajduje się w Los Angeles. Takie było też zamierzenie pomysłodawców. Jest bo bowiem jedna z form reklamy, na jaką postawiła ta roztoczańska gmina.

Jak wyjaśnia Wójt Gminy Zbigniew Naklicki, napis na wzgórzu określany jest humorystycznie mianem Susieckiego Hollywood. To kolejny element akcji promocyjnej gminy. W ramach promocji Roztocza w tym Gminy Susiec, pracownik Urzędu Gminy Susiec uczestniczył w trzech międzynarodowych targach: we Wrocławiu, Katowicach i w Kielcach.

Niebawem ukaże się również nowe wydanie map z cyklu „Rowerem po Roztoczu – Susiec” oraz rozszerzone wydanie przewodnika turystycznego Gmina Susiec na Roztoczu. Przewodnik zawierał będzie 10 tras rowerowych, opisy atrakcji, wykaz bazy noclegowej, a także wykaz tras pieszych.

Tymczasem napis, który gmina przygotowała we współpracy z Roztoczańskim Stowarzyszeniem Agroturystycznym, już budzi spore zainteresowanie turystów. Wiele osób robi sobie na jego tle zdjęcia. Napis ze względu na rozmiary jest widoczny z daleka, także nie ma szans, aby został przeoczony przez przejeżdżające przez Susiec osoby.

41

42

(fot. Zbigniew Naklicki)
2017-05-11 23:23:01