Stróża: Zepchnął ciągnik do rowu i uciekł. Rosjanin w ciężarówce był pijany

Wczoraj po południu kierowca samochodu ciężarowego podczas wyprzedzania zaczepił o traktor i zepchnął go do rowu. Następnie uciekł. Jak się okazało był pijany.

 

W środę około godziny 17:30 kierujący samochodem ciężarowym, jadąc drogą krajową nr 19, w miejscowości Stróża koło Kraśnika, podjął manewr wyprzedzania jadącego przed nim ciągnika rolniczego. Jednak zrobił to tak niefortunnie, że zaczepił o niego w wyniku czego ciągnik został zepchnięty do przydrożnego rowu. Następnie zjechał na przeciwległy pas jezdni o mało nie doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem.

Kierujący ciężarówką nie interesując się losem traktorzysty odjechał z miejsca zdarzenia. O wszystkim powiadomione została policja. Funkcjonariusze po ustaleniu szczegółów ruszyli na poszukiwania pirata drogowego. Po chwili dostrzegli podobny pojazd stojący na pobliskiej stacji paliw. Jak się okazało, ciężarowym iveco kierował 37 – letni obywatel Rosji. Mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu.

Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia, że kierujący jest pijany. Miał on ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lecz także za stworzenie zagrożenia na drodze. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

2015-04-16 12:16:07
(fot. Policja Kraśnik)