Strażnicy miejscy pokazali na filmie, jak tropią osoby zatruwające powietrze (wideo)

66

Straż miejska w Świdniku nagrała krótki film, na którym prezentuje, w jaki sposób tropi osoby, które spalają śmieci, a tym samym zatruwają powietrze. Używany jest do tego najnowocześniejszy sprzęt.

 

Od początku roku aż 14 mieszkańców Świdnika zostało przyłapanych na spalaniu śmieci w przydomowych piecach. W ostatnich dniach miało to miejsce na posesji przy ul. Piaseckiej oraz w centrum miasta. W tym drugim przypadku palone były lakierowane płyty wydzielające bardzo dużo groźnych dla zdrowia substancji. Wszystkie osoby złapane na tym procederze otrzymały mandaty. To, w jaki sposób strażnicy miejscy docierają do trucicieli, zaprezentowali na filmie.

Do tego celu wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt. W samochodzie zostało zamontowane laboratorium do badania jakości powietrza, które analizuje skład oraz poziom zanieczyszczeń. Jednak w głównej mierze bardzo pomocny jest dron, posiadający aparaturę, która wykrywa gdzie spalana jest np. guma, plastikowe butelki czy też inne tworzywa sztuczne.

Strażnicy miejscy od ubiegłego roku prowadzą intensywną akcję, ukierunkowaną na uświadamianie mieszkańców o zakazie spalania odpadów. Za pośrednictwem prasy, telewizji i mediów społecznościowych wskazywane są także szkody, jakie powodują osoby spalające w piecach śmieci. Niebawem ma ruszyć cykl zajęć edukacyjnych. Osoby posiadające piece opałowe dowiedzą się, jak zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie i życie.

(wideo – straż miejska Świdnik)
2018-02-24 20:34:55