Strażacy doskonalili swoje umiejętności (zdjęcia)

null
W sobotę zostały przeprowadzone ćwiczenia jednostek OSP powiatu lubelskiego wchodzących w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

W sobotę w Wojciechowie oraz okolicach zostały przeprowadzone ćwiczenia jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego w powiecie lubelskim. W manewrach brało udział łącznie 21 zastępów strażaków. Mieli oni do wykonania szereg zadań, z którymi mogą spotkać się w przypadkach akcji ratowniczo-gaśniczych.

Ćwiczenia były wykonywane zarówno w Wojciechowie, jak również w Starym Gaju, czy tez strażnicy OSP Wojciechów Kolonia Pierwsza.
Strażacy po sprawdzeniu ich wyposażenia, gotowości oraz stanu technicznego pojazdów bojowych ruszali w miejsca na terenie gminy, gdzie czekały na nich zadania do wykonania. Najpierw musieli w zadymionym pomieszczeniu odnaleźć i ewakuować osobę poszkodowaną w pożarze budynku, następnie ugasić pożar nieużytków rolnych. Sprawdzano również poziom wyszkolenia w przypadku udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz umiejętność wytyczenia oraz przygotowania lądowiska dla śmigłowca ratunkowego.

Ważną konkurencją było również ratownictwo drogowe. W zainscenizowanym wypadku drogowym, strażacy mieli za zadanie uwolnić osobę zakleszczoną we wraku auta a następnie wydostać ją na zewnątrz i przekazać pogotowiu ratunkowemu. Każdy ruch strażaków był bacznie obserwowany i oceniany przez dowódców.

Podstawowym celem ćwiczeń było podniesienie poziomu i efektywności prowadzenia działań ratowniczych, jak również stanu wyszkolenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zwłaszcza że inscenizacje zdarzeń były bardzo zbliżone do tych, które na co dzień mogą przytrafić się strażakom w akcjach ratunkowych. Pozwala to doskonalić umiejętności i podnosić gotowość jednostek OSP do podejmowania w bezpieczny i efektywny sposób działań ratowniczo – gaśniczych.
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null

(fot. lublin112)