Stawiają kolejne fotoradary przy drogach naszego regionu (zdjęcia)

62

Po Fajsławicach i Łopienniku, przy drogach naszego regionu pojawiły się kolejne fotoradary. Urządzenia na razie nie mierzą prędkości, jednak pracę mają rozpocząć już niebawem.

 

W ostatnim czasie informowaliśmy o nowych fotoradarach, jakie pojawiły się przy drogach naszego regionu. W połowie listopada zamontowane zostało urządzenie w Fajsławicach. W tym przypadku od dawna wnioskowali o nie mieszkańcy, którzy obawiali się o swoje bezpieczeństwo, przechodząc na drugą stronę ruchliwej drogi krajowej.

W ubiegłym tygodniu zamontowane zostało kolejne urządzenie do pomiaru prędkości, na trasie Lublin – Zamość. Stacjonarny fotoradar został ustawiony w Łopienniku, niedaleko siedziby Urzędu Gminy, w pobliżu skrzyżowania z drogami do miejscowości Borowica i Krzywe oraz przejścia dla pieszych.

Jednak to nie koniec niespodzianek dla kierowców od Centrum Automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym. Mianowicie kolejny nowy fotoradar został ustawiony przy drodze krajowej nr 19 Radzyń Podlaski – Międzyrzec Podlaski w miejscowości Białka. Znajduje się on obok zlokalizowanego przy tej trasie Zespołu Szkół.

Zmieniono również lokalizację fotoradaru w miejscowości Rogoźniczka na drodze krajowej nr 2 Międzyrzec Podlaski – Biała Podlaska. Dotychczas urządzenie było ustawione przy łuku jezdni na wyjeździe z miejscowości w kierunku Lublina. Teraz znajduje się ono w centrum wsi, co więcej w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, a nie tak jak wcześniej 70 km/h.

Kierowcy przejeżdżający przez Chełm z pewnością zwrócili uwagę na to, że zdemontowany został fotoradar znajdujący się przy ul. Rejowieckiej. Urządzenie trafiło do Łopiennika. To samo czeka fotoradar ze Strzyżowic na trasie Lublin – Warszawa. Od dłuższego czasu nie rejestruje on już przekroczeń prędkości, ze względu że wymontowano z niego urządzenie pomiarowe. W obu przypadkach usunięcie fotoradarów związane jest z przebudową dróg krajowych przy których stoją, na drogi ekspresowe.

60

61

63

(fot. lublin112)
2017-12-07 00:24:39