Starsza mieszkanka Zamościa uwierzyła oszustom. Straciła 24 tys. złotych

money-367973_960_720

73-letnia mieszkanka Zamościa padła ofiarą oszustów. Kobieta została poinformowana o problemach z lokatą bankową, wypłaciła 24 tys. złotych i pozostawiła pieniądze na ławce przy jednej z ulic Zamościa.

 

W miniony piątek oszuści znowu dali znać o sobie, tym razem w Zamościu. Do 55-letniego mężczyzny zadzwoniła kobieta podając się za policjantkę poinformowała o rzekomych problemach z pieniędzmi na koncie bankowym. Czujny mieszkaniec Zamościa nie uwierzył w tą historię i natychmiast o dziwnej rozmowie telefonicznej poinformował zamojską policję.

W drugim przypadku podobny telefon otrzymała 63-letnia mieszkanka Zamościa. Do nie także zadzwoniła kobieta podając się za funkcjonariuszkę policji i przekazała informacje o problemach na koncie bankowym.

– Oszustka powiedziała, że policja wpłaciła na jej konto 21 tys. zł i teraz należy te pieniądze wypłacić i przekazać policjantowi w umówionym miejscu. Kobieta udała się do placówki banku, jednak kiedy wypłacała pieniądze pracownicy banku zorientowali się, że wypłata może mieć związek z próbą oszustwa i powiadomili policję. Dzięki temu mieszkanka Zamościa nie straciła swoich oszczędności – informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji.

Niestety trzecia próba oszustwa była skuteczna. Przestępcy w podobny sposób wmanipulowali w rozmowę telefoniczną 73-letnią mieszkankę Zamościa.

– Tu również została przekazana informacja, że policja wpłaciła na jej konto 24 tys. zł i należy teraz te pieniądze wypłacić, a następnie przekazać policjantowi. Będąc cały czas w kontakcie telefonicznym z oszustką kobieta poszła do banku i wypłaciła żądaną kwotę. Następnie otrzymała instrukcję, że ma te pieniądze zostawić na ławce przy jednej z ulic w Zamościu. Tak też zrobiła. Po tym wróciła do domu. Wówczas znowu zadzwoniła do niej kobieta, rzekomo ta sama policjantka i podała numer konta, na które powinna wpłacić pozostałe oszczędności. Mieszkanka Zamościa zorientowała się, że została oszukana. Niestety było już za późno, straciła 24 tys. zł – dodaje asp. Dorota Krukowska-Bubiło.

2017-09-24 15:54:27
(fot. pixabay.com, wideo Policja)